wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 lipca 2018, 09:20

(Fot. Archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Hit IV ligi coraz bliżej - już 11 sierpnia w meczu pierwszej kolejki na stadionie miejskim w Iławie Jeziorak podejmie GKS Wikielec. Tymczasem trwa jeszcze sezon przygotowawczy. Za lokalnymi zespołami kolejne test-mecze. Jeziorak Iława 1:2 przegrał z Gedanią Gdańsk, natomiast GKS Wikielec 5:2 pokonał Olimpię Olsztynek.

Jeziorak Iława

W środę, 25 lipca Jeziorak Iława rozegrał swój drugi mecz kontrolny. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Wojciecha Figurskiego w wyjazdowym sparingu była Gedania Gdańsk. Biało-niebiescy ulegli sparingpartnerowi 1:2. Bramkę dla zespołu z Iławy strzelił Arkadiusz Kuciński.

Gedania Gdańsk - Jeziorak Iława 2:1 (0:1)

0:1 - Kuciński (7')
1:1 - Gorwa (81')
2:1 - Styś (90')

Jeziorak Iława: pierwsza połowa: Mazurowski, Krajewski, Kressin, Ksiuk, Kowalski, Kuciński, Czarnota, Parulis (33' Madej), Święty, Bojarowski, Suchocki. Druga połowa: Jędrzejewski, Foj, Kressin, Słomski, Kowalski, Gula, Madej, Czarnota, Suchocki, Galas, Figurski oraz Kaźmierski, Rzeźnikiewicz, Neumann.

Kolejny sparing Jeziorak rozegra w najbliższą sobotę, 28 lipca, tym razem przed własną publicznością. O godzinie 10:30 odbędzie się mecz ze Spartą Brodnica.

GKS Wikielec

Trzeci sparing i trzecia wygrana - mecz w relacji Wiesława Raczkowskiego.

Trwa dobra sparingowa passa GKS-u Wikielec. W Olsztynku bez zbędnych problemów zawodnicy pokonali czołowy zespół klasy okręgowej, miejscową Olimpię. Mecz przebiegł pod dyktando piłkarzy z gminy Iława. Trener Jarosław Płoski znów wystawił dwie jedenastki, sprawdzając całą szeroka kadrę Wikielca.

Olimpia Olsztynek - GKS Wikielec 2:5 (1:3)

Paweł Tomkiewicz 19',40'
Michał Jankowski 35'
Remigiusz Sobociński 85'
Mateusz Liedtke 87'.

GKS Wikielec: zawodnik testowany, Laskowski, Kolcz, Wiśniewski, Luliński, Korzeniewski, Klofik, Piórkowski, Jankowski, Tomczyk, Tomkiewicz.

W drugiej połowie zagrali: dwaj zawodnicy testowani, Turowski,  Kacperek, Hanas, Płoski, Kwiatkowski, Liedtke, Sobociński, Nowiński, Szramka.

Następny i zarazem ostatni sparing przed pucharem GKS Wikielec rozegra w piątek, 27 lipca na wyjeździe z Wkrą Żuromin. Mecz odbędzie się o godz. 18:00.