wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 sierpnia 2018, 18:03 komentarzy 6

Drugie z rzędu zwycięstwo i komplet punktów Jezioraka Iława. IV-ligowiec z naszego miasta, po nieudanym starcie, odbudowuje swoją pozycję i zaufanie kibiców. Niedzielne spotkanie trzeciej kolejki z Mrągowią Mrągowo, wygrane przez Jezioraka 3:1, oglądało na Sienkiewicza ponad pół tysiąca kibiców.

Jeziorak Iława – Mrągowia Mrągowo 3:1 (1:1)
1:0 - 17 min., Łukasz Suchocki
1:1 - 38 min., Mateusz Skonieczka
2:1 - 50 min., Radosław Galas
3:1 - 76 min., Arkadiusz Kuciński

Do tego meczu Jeziorak przystąpił bez podstawowego bramkarza Kamila Jędrzejewskiego (nieobecny z powodu pracy zawodowej) oraz trenera Wojciecha Figurskiego, który wszedł na boisko dopiero w 64 minucie.

Pierwszy gol padł dla iławian w 17 minucie - przepięknym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Suchocki. Potem goście śmiało zaatakowali i Skonieczka zaskoczył Mazurowskiego - był remis. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części meczu Radosław Galas przytomnie zachował się w polu karnym gości i padła druga bramka dla "Jeziorowców". Kluczowym momentem spotkania była 61 minuta, gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany zawodnik drużyny przyjezdnych. To było dla Mrągowii duże osłabienie, a Jeziorak wykorzystał szansę i zdominował plac gry. Co prawda w 70 minucie uderzenie w poprzeczkę bramki Jezioraka przez Łukasza Kuśnierza (swego czasu grał w Jezioraku) wywołało trochę strachu u kibiców iławskiej jedenastki, ale ostatecznie to Jeziorak zadał ostateczny cios, po którym Mrągowia już się nie podniosła. W 76 minucie Arkadiusz Kuciński ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Jezioraka. To trzecia bramka tego zawodnika w trzecim spotkaniu.

Jeziorak Iława: Mazurowski, Słomski, Kressin, Ksiuk, Foj (71 min. Krajewski). Kuciński (83 min. Gula), Madej (64 min. Figurski), Parulis, Święty (89 min. Sagan), Galas. Suchocki (89 min. Kaźmierski). Rezerwa: Sobiech, Kaźmierski, Figurski, Krajewski, Gula, Sagan.

Mrągowia Mrągowo: Marszałek, Bumbul, Michałowski, Kowalski, Skrzęta, Kuśnierz, Szumski, Spirydon, Wypniewski, Rusiecki, Skonieczka. Rezerwa: Wójcik G., Wójcik F., Glinka, Żukiewicz, Barczewski, Kowalewski, Abramczyk.