wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 sierpnia 2018, 08:35 komentarzy 9

(Fot. Archiwum własne.)

Tego piłkarskiego weekendu nie mogą zaliczyć do udanych lokalne zespoły IV-ligowe. W piątek tylko jeden punkt wywalczył GKS Wikielec, podejmujący przed własną publicznością zespół młodzieżowców elbląskiej Olimpii. Z kolei Jeziorak wrócił z Braniewa, gdzie w sobotę z miejscową Zatoką rozegrał mecz 4. kolejki, bez punktów.

Mecz 4. kolejki IV ligi, 25 sierpnia
Zatoka Braniewo - Jeziorak Iława 3:2 (2:0)

• 1:0 - Marcin Śniegocki (34')
  • 2:0 - Damian Ruda (45')
  • 3:0 - Marcin Śniegocki (69', rzut karny)
  • 3:1 - Dawid Ksiuk (75')
  • 3:2 - Daniel Madej (80')

g

W pierwszej odsłonie meczu długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 34 minucie Marcin Śniegocki znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Kamila Jędrzejewskiego, dając zespołowi gospodarzy prowadzenie. Niestety golkiper zespołu z Iławy musiał wyjąć piłkę z siatki także po strzale Damiana Rudy - Jeziorak schodził z boiska na przerwę, przegrywając 0:2.

W drugiej połowie postraszyli goście. W 58 minucie przed dobrą strzelecką szansą stanął Wojciech Figurski, ale piłka odbiła się od słupka. Skutecznie za to strzelał z rzutu karnego zawodnik Zatoki Marcin Śniegocki, zamieniając rzut karny na bramkę.

Przegrywając już 0:3, zawodnicy Jezioraka rzucili się do odrabiania strat. Rozmiar porażki zmniejszyli, wpisując się na listę strzelców Jezioraka, Dawid Ksiuk i Daniel Madej. Ostatecznie Jeziorak zostawił komplet punktów w Braniewie, przegrywając 2:3.

Jeziorak Iława: Jędrzejewski, Słomski, Kressin, Ksiuk, Foj, Kuciński, Madej, Parulis, Święty, Suchocki, Figurski. Rezerwa: Mazurowski, Krajewski, Gula, Galas, Sagan, Rzeźnikiewicz.

Nagranie dzięki uprzejmości Jeziorak TV.