wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 października 2018, 18:08 komentarzy 2

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Przełamać się i wygrać na wyjeździe - to był dzisiaj cel piłkarzy Jezioraka Iława. Z kolei gospodarze meczu 10. kolejki IV ligi, zawodnicy MKS Korsze, szukali w tym spotkaniu okazji do zrewanżowania się Jeziorakowi za porażkę w Wojewódzkim Pucharze Polski z zeszłego roku (MKS przegrał wtedy 1:2). Ten rewanż się nie udał- dzisiaj górą znów był Jeziorak. Zespół trenera Wojciecha Figurskiego pokonał MKS 2:1, a rozstrzygająca bramka, która zadecydowała o losach tego spotkania, padła w samej końcówce.

10. kolejka IV ligi
MKS Korsze - Jeziorak Iława 1:2 (1:1)
0:1 - Daniel Madej (27')
1:1 - Konrad Juraniec (39')
1:2 - Arkadiusz Kuciński (89')

Pierwsza połowa obfitowała w okazje strzeleckie. Po stronie Jezioraka mieli je m.in. Dawid Ksiuk i Arkadiusz Kuciński, jednak dopiero sytuację z 27. minuty udało się zamienić na pierwszą bramkę dla iławian. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy górą był Daniel Madej, który pewnie pokonał Dawida Ziębę i dał biało-niebieskim prowadzenie. Gospodarze stanęli przed szansą na wyrównanie już po pięciu minutach. Arbiter podyktował rzut karny za faul za Piotrze Trafarskim, jednak wykonujący "jedenastkę" Piotr Kozłowski trafił w słupek. Po chwili kolejny niebezpieczny, tym razem niecelny strzał oddał Daniel Madej- piłka przeleciała tuż obok bramki gospodarzy. Ci wykorzystali swoją szansę tuż po wznowieniu gry- podanie Piotra Kozłowskiego wykorzystał Konrad Juraniec. I tak na przerwę zespoły schodziły z remisem 1:1.

W drugiej połowie oba zespoły, niezainteresowane podziałem punktów, nadal aktywnie szukały sytuacji strzeleckich. Nikomu jednak nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę aż do samej końcówki. W 89. minucie zwycięstwo dał Jeziorakowi Arkadiusz Kuciński, strzelając głową. Po tej bramce, strzelonej w samej końcówce, Jeziorak zdobył w Korszach komplet punktów.

SKŁADY

MKS Korsze: Dawid Zięba - Paweł Branicki, Piotr Sawicki, Adam Krajewski, Mariusz Gąsiorowski - Krzysztof Piwiszkis, Paweł Flis, Piotr Kozłowski, Marcin Filipowicz, Piotr Trafarski - Konrad Juraniec.
Ławka rezerwowych: Kamil Kotkowski, Daniel Fedczak, Rafał Solecki, Paweł Siwek, Patryk Jędrzejewski, Dawid Gwizdek.

ITS Jeziorak Iława: Dawid Mazurowski - Jakub Słomski, Krzysztof Kressin, Łukasz Święty, Arkadiusz Kuciński - Remigiusz Parulis, Dawid Ksiuk, Daniel Madej, Aleksander Krajewski, Radosław Galas - Paweł Sagan.
Ławka rezerwowych: Kamil Jędrzejewski, Karol Kaźmierski, Michał Foj, Wojciech Figurski, Jakub Gula, Jarosław Rzeźnikiewicz, Patryk Czarnota.

Sędziowie: Damian Krumplewski (główny), Jacek Makowski (asystent), Rafał Śniadach (asystent).