wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 listopada 2018, 15:07

Siódmy w tabeli Jeziorak Iława podejmował dzisiaj na Sienkiewicza dziesiątą Olimpię II Elbląg. Gospodarze bez większych problemów rozprawili się z zespołem gości, grając skutecznie i efektownie zwłaszcza w pierwszej odsłonie pojedynku.

14. kolejka IV ligi
Iława, 3 listopada
Jeziorak Iława-Olimpia II Elbląg 6:1 (4:0)
6:1 - Wojciech Figurski (90'+)

Jeziorak Iława: Dawid Mazurowski (BR), Michał Foj, Krzysztof Kressin (K), Arkadiusz Kuciński, Remigiusz Parulis, Dawid Ksiuk, Daniel Madej, Radosław Galas, Łukasz Suchocki, Paweł Sagan, Patryk Czarnota. Rezerwa: Marek Lewicki (BR), Jakub Słomski, Karol Kaźmierski, Łukasz Święty, Wojciech Figurski, Aleksander Krajewski. Trener: Wojciech Figurski.

Olimpia II Elbląg: Adrian Prociw (BR), Dawid Olewnik, Patryk Bonin, Piotr Zaleski, Kacper Ziewiec, Dawid Mazurek (K), Oscar Kordykiewicz, Oscar Bradtke, Damian Komorowski, Sebastian Milanowski, Norbert Nestorowicz. Rezerwa: Paweł Szafek (BR), Marcin Kuczyński, Przemysław Tatar, Dariusz Kondratowicz, Kamil Czubak, Remigiusz Misztal, Szymon Tomaszewski. Trener: Szymon Waga.

Pierwsza odsłona należała bezapelacyjnie do dobrze dzisiaj dysponowanych gospodarzy. Grali z pomysłem, tworząc pod bramką rywala duże zagrożenie. Prowadzenie dał Jeziorakowi w 22. minucie Arkadiusz Kuciński. Po 8 minutach na listę strzelców zespołu z Iławy wpisał się Daniel Madej, powiększając prowadzenie gospodarzy na 2:0. Kolejne, trzecie trafienie należało do bardzo aktywnego w tym meczu Arkadiusza Kucińskiego. Zawodnik w pierwszej odsłonie dzisiejszego spotkania zdobył dwie bramki i przyczynił się do trzeciej. Był faulowany w polu karnym, za co arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Daniel Madej. W ten sposób do przerwy Jeziorak prowadził już 4:0.

W drugiej połowie, po efektownym strzale Piotra Zalewskiego, honorową bramkę zdobyli goście. To widać podrażniło grającego trenera Wojciecha Figurskiego, który w końcówce dorzucił jeszcze dwie bramki: pierwszą w 83 minucie i kolejną w ostatniej akcji meczu.

Ostatecznie Jeziorak pokonał elbląską młodzież 6:1.

Za tydzień, w zaplanowanym na 10 listopada meczu 15. kolejki Jeziorak zagra na wyjeździe z Romintą Gołdap.

Jeziorak Iława podejmował rezerwy elbląskiej Olimpii.