wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2018, 19:44

Nie udało się przerwać słabszej passy. W rozegranym w sobotę, 17 listopada w iławskiej hali sportowo-widowiskowej meczu 9. kolejki piłkarze ręczni Jezioraka Iława przegrali z MKS-em Grudziądz 30:37.

9. kolejka II ligi
Iława, sobota, 17 listopada
ITS Jeziorak Iława - MKS Grudziądz 30:37 (11 - 23)
Bramki dla Jezioraka rzucili: Marcin Zagrajek (10), Łukasz Kamiński (6), Maciej Szymaniak (4), Dominik Rogala (3), Wiktor Żochowski (3), Grzegorz Baliński (2), Krzysztof Szajkowski (1), Adam Ziarnicki (1).

We znaki Jeziorakowi dały się dzisiaj problemy kadrowe. Do dyspozycji trenera było tylko 12 zawodników, podczas gdy rywale przyjechali w pełnym, 16-osobowym składzie. Na parkiecie w drużynie gospodarzy nie było m.in. Jakuba Jarząba i Macieja Malinowskiego

Dzisiejsi rywale reprezentantów Iławy, zawodnicy MKS-u Grudziądz, to spadkowicze z I ligi. Ich duży potencjał było dzisiaj widać na parkiecie iławskiej hali. Przeciwnicy grali szybko i skutecznie w kontrataku i zdecydowanie w obronie, narzucając gospodarzom meczu 9. kolejki swój styl gry. Gdyby nie kilka świetnych interwencji bramkarza Jezioraka Marcina Proroka, który w wielu sytuacjach ratował zespół przed utratą bramki, porażka iławian byłaby wyższa. Jeziorak co prawda poprawił grę w drugiej połowie, ale nie wystarczyło to do odrobienia sporych strat. Dzisiaj rywale byli lepsi i to oni zdobyli zasłużenie komplet punktów.

W następnej kolejce Jeziorak Iława zagra na wyjeździe ze Szczypiorniakiem Olsztyn. Mecz ten zaplanowano na czwartek, 22 listopada na godzinę 20:00.

Jeziorak Iława: Krzysztof Szajkowski, Wiktor Żochowski, Łukasz Kamiński, Grzegorz Dudek, Tomasz Kalwas, Maciej Szymaniak, Grzegorz Baliński, Adam Ziarnicki, Dominik Rogala, Jakub Minder, Marcin Prorok, Marcin Zagrajek.

Zespół piłki ręcznej z Iławy musiał uznać wyższość spadkowicza z I ligi.

Porażka iławskich szczypiornistów w meczu z MKS-em Grudziądz.