wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2018, 15:52 komentarzy 1
Strzelec pierwszej bramki Michał Jankowski.

Dla GKS-u Wikielec to był ostatni akord tegorocznych rozgrywek w IV lidze. W meczu 17. kolejki, rozegranym w sobotę, 24 listopada, podopieczni trenera Jarosława Płoskiego na wyjeździe pokonali Tęczę Biskupiec 3:1.

Tęcza Biskupiec - GKS Wikielec 1:3 (0:3)

0:1 - Michał Jankowski (30')
0:2 - Adrian Płoski (40')
0:3 - Remigiusz Sobociński (45')
1:3 - Bartłomiej Bogdaniuk (72')

Tym zwycięstwem złe wrażenie z meczu z Jeziorakiem Iława zostało zatarte. Wikielec przystąpił do tej rywalizacji od początku bardzo skoncentrowany. Mimo to przez ponad 20 minut na boisku nie działo się nic ciekawego, gra toczyła się w środku pola. Dopiero w 30 minucie bardzo przytomnie w polu karnym zachował się Michał Jankowski i GKS objął prowadzenie. W 40 minucie po ładnej akcji młody Adrian Płoski podwyższył na 2:0. Wynik pierwszej połowy ustalił w 45 minucie Remigiusz Sobociński, strzelając typowego gola do szatni.

W drugiej odsłonie tempo gry trochę spadło. Gospodarze w 72 minucie wykorzystali rzut karny. Jedenastka była podyktowana za zagranie ręką w polu karnym przez Łukasza Lulińskiego. Honorowe trafienie dla Biskupca zdobył Bartłomiej Bogdaniuk.

Wikielec stworzył jeszcze kilka ciekawych akcji ofensywnych, ale kolejne bramki nie padły. Było to zasłużone i przekonujące zwycięstwo podopiecznych trenera Jarosława Płoskiego i ostatni akord piłkarskiej jesieni dla GKS-u. Teraz pora na roztrenowanie, urlopy, a w styczniu zawodnicy wznowią treningi, aby przygotować się do rundy wiosennej 2019. Niektórych piłkarzy zobaczymy w hali w Iławskiej Lidze Futsalu.

GKS Wikielec: Maciej Kowalski, Dariusz Laskowski, Mateusz Wiśniewski, Piotr Kacperek, Łukasz Luliński, Michał Jankowski, Borys Piórkowski, Paweł Kolcz, Adrian Płoski, Paweł Tomkiewicz, Remigiusz Sobociński. Rezerwa: Dawid Kościński, Szymon Jajkowski, Tomasz Wacławski. Trener: Jarosław Płoski.