wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 stycznia 2019, 15:19

Cenne trzy punkty dopisane do konta Jezioraka Iława- sobotnią inaugurację rundy rewanżowej w wykonaniu podopiecznych trenera Karola Adamowicza można zaliczyć do bardzo udanych.

Spotkanie 14. kolejki II ligi
Sobota, 26 stycznia, hala sportowo-widowiskowa w Iławie.
ITS Jeziorak Iława-MLKS Borowiak Czersk 26:24 (15 - 12)

Gospodarze dobrze weszli w mecz i szybko wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. To oni w pierwszej części meczu dyktowali warunki na boisku. Do przerwy podopieczni trenera Karola Adamowicza prowadzili 15:12. Później jednak przyjezdni rzucili się do odrabiania strat i byli w tym skuteczni, w 40. minucie spotkania doprowadzając do wyrównania 19:19. Po okresie lepszej gry gości z opresji wyprowadził swój zespół Jakub Jarząb, który swoją skuteczną grą pomógł Jeziorakowi znów objąć prowadzenie. Został zresztą zasłużenie wybrany najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu. Ostatecznie spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść 26:24 gospodarze. Trzy punkty zostały w Iławie, a zgromadzeni w iławskiej hali sportowo-widowiskowej kibice nie mogli narzekać na brak emocji - sobotnia inauguracja była bez wątpienia udana.

SKŁADY

Jeziorak Iława: Maciej Malinowski, Krzysztof Szajkowski, Wiktor Żochowski, Łukasz Kamiński, Grzegorz Dudek, Dawid Cyrson, Jakub Jarząb, Maciej Szymaniak, Grzegorz Baliński, Grzegorz Giżyński, Dominik Rogala, Jakub Minder, Szymon Wierzbicki, Marcin Prorok, Marcin Zagrajek. Trener: Karol Adamowicz.

Borowiak Czersk: Kamil Łukasik, Radosław Radzio, Mateusz Łoński, Mateusz Lenz, Paweł Jakubowski, Kajetan Wojciechowski, Łukasz Dobrzański, Sebastian Pstrąg, Paweł Moczadło, Szymon Fryca, Piotr Karczyński, Eryk Pstrąg, Mateusz Gliniecki.

Jeziorak Iława rozpoczął rundę rewanżową. Przed własną publicznością podjął Borowiaka Czersk.