wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2019, 17:53 komentarzy 33

Jeziorak Iława, przed tym meczem zajmujący 5. lokatę w IV-ligowej tabeli i GKS Wikielec, otwierający stawkę w tej klasie - to rywale w ramach dzisiejszych, elektryzujących kibiców piłkarskich derbów powiatu.

7. kolejka forBET IV ligi
Iława, 15 września

ITS Jeziorak Iława - GKS Wikielec 1:2 (0-2)
0:1 - Jakub Górski (7')
0:2 - Michał Bartkowski (32')
1:2 - Krzysztof Kressin (90'+)

Jeziorakowi najwyraźniej dał się we znaki rozegrany w minioną środę derbowy pojedynek pucharowy z Motorem Lubawa - komentują kibice po dzisiejszym ligowym spotkaniu na Sienkiewicza. 11 września biało-niebiescy 2:0 pokonali Motora Lubawa, uzyskując w ten sposób awans do ćwierćfinału WPP, ale za ten sukces dzisiaj płacili zmęczeniem. Więcej energii i świeżości było po stronie gości. Jako pierwszy golkipera gospodarzy pokonał Jakub Górski. Po tej szybko strzelonej bramce GKS nieco się cofnął. Goście dobrze się bronili, wyprowadzając też kontry i stwarzając zagrożenie po stałych fragmentach gry. Ta strategia przyniosła skutek jeszcze w pierwszej połowie, gdy na 2:0 dla GKS-u podwyższył Michał Bartkowski. Tymczasem Jeziorakowi coraz trudniej było gonić wynik - sytuacji nie poprawiła druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Radosława Galasa, którą zawodnik gospodarzy został ukarany w 40. minucie.

Jeziorak grał więc w dziesięciu, a GKS wykorzystywał przewagę, szukając kolejnych okazji strzeleckich. Szansa nadarzyła się w 52. minucie, ale piłka po rzucie rożnym trafiła w słupek. Później siły na boisku się wyrównały - w 77. minucie Michał Bartkowski z GKS-u został ukarany czerwoną kartką.

Wynik spotkania uległ jeszcze jednej zmianie: już w doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Jezioraka zdobył Krzysztof Kressin.

Dla GKS-u, który objął pewne prowadzenie w tabeli, jest to już 7. zwycięstwo z rzędu!

Jeziorak Iława: Malanowski, Kolcz, Kowalski, Kressin, Święty, Kuciński, Parulis, Madej, Galas, Suchocki, Sagan. Rezerwa: Ciura, Kaźmierski, Foj, Figurski, Ksiuk, Kochalski, Czarnota.

GKS Wikielec: Mazurowski, Jajkowski S., Sobociński, Jajkowski M., Szypulski, Rosoliński, Korzeniewski, Jankowski, Górski, Wodzicki, Bartkowski. Rezerwa: Caban, Słomski, Turowski, Tokarski, Kacperek, Płoski, Wacławski.

W następnej, 8. kolejce IV-ligowych zmagań GKS Wikielec podejmie Polonię Lidzbark Warmiński (21 września o 16:30), zaś Jeziorak Iława zagra na wyjeździe z Błękitnymi Orneta (21 września o 16:00).

Wkrótce na infoilawa.pl więcej zdjęć z dzisiejszych derbów powiatu.