wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2019, 09:54

(Fot. MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława.)

Siatkarki iławskiego Zrywu kontynuują rywalizację w lidze wojewódzkiej. Trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk są dumni z postawy kadetek, które zrealizowały założenia i wygrały pierwszy mecz w  ligowym sezonie. W słabszej dyspozycji były natomiast juniorki - one zaliczyły pierwszą porażkę.

KADETKI: PIERWSZE ZWYCIĘSTWO

W czwartej kolejce grupy A ligi wojewódzkiej kadetek w meczu wyjazdowym, rozegranym w sobotę, 26 października siatkarki MKS-u Kris-Bus Zryw-Volley Iława pokonały UKS Salos Ełk 3:0, w setach: 25:22, 25:22, 25:17. Tak bardzo oczekiwane i upragnione pierwsze zwycięstwo daje nadzieję na lepszą grę i wynik w dalszym etapie rozgrywek ligowych. Nasze młodziutkie zawodniczki wystrzegały się własnych błędów i skutecznie punktując, zwłaszcza zagrywką, odniosły pewne i zasłużone zwycięstwo.

Trener zespołu Małgorzata Pietroczuk komentuje:

Jestem bardzo dumna z gry naszych zawodniczek i z pierwszego, mam nadzieję i pewność nie ostatniego zwycięstwa w rozgrywkach ligowych. Pod nieobecność pierwszego trenera, który wypełniał swoje obowiązki członka wydziału siatkówki plażowej PZPS, byłam podwójnie zmotywowana wraz z dziewczętami do wygrania tego meczu. Motywując dziewczęta, przekazałam jedną, zasadniczą informację: zagrajcie tak, jak was nauczył trener, a one to po prostu zrobiły.

Teraz przed naszymi kadetkami dwa tygodnie na poprawę gry, szczególnie w sferze przygotowania motorycznego i runda rewanżowa, która - mam nadzieję - będzie diametralnie lepsza od tej poprzedniej.

Najbliższy mecz kadetki MKS-u Kris-Bus Zryw-Volley Iława rozegrają na wyjeździe z MUKS Mikro Ełk 16 listopada.

KADETKI MKS-u ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie: Dominika ZAPADKA - kapitan zespołu,  Nikola SOŁOBODOWSKA, Ewelina JARNICKA, Paulina KREJA, Natalia LEWKO, Maria TASARZ oraz Oliwia BĄCZEK, Paulina CICHOWSKA i Maja POMORYN.
TRENER: Małgorzata Pietroczuk.

JUNIORKI: PIERWSZA PRZEGRANA

W niedzielę 27 października przed własną publicznością siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława rozegrały swój trzeci mecz ligi wojewódzkiej juniorek. Tym razem przeciwnikiem siatkarek z Iławy był zespół uznawany na jednego z faworytów tegorocznych rozgrywek ligowych, SMS Ostróda. Pomimo dobrej gry w pierwszym secie meczu juniorki MKS-u Kris-Bus Zryw-Volley Iława uległy lepiej dysponowanym w tym dniu siatkarkom reprezentującym Ostródę 0:3, w setach 23:25, 18:25, 18:25. Bardzo słaba gra naszych zawodniczek w przyjęciu zagrywki i brak pomysłu na rozegranie spowodowały, że siatkarki z Iławy nie posiadały argumentów, by odnieść sukces w tym meczu.

Trener Mieczysław Pietroczuk skomentował:

Był to najsłabszy mecz naszych juniorek w tym sezonie i nie ma usprawiedliwienia, że zespół z Ostródy dysponuje potencjałem wielu zawodniczek, które systematycznie wzmacniają ten zespół. Wiele siatkarek naszego zespołu, grając kolejny sezon w tym ustawieniu i na tej samej pozycji, powinno się pokusić o dużo lepszą dyspozycję. Karygodne błędy w przyjęciu zagrywki libero naszego zespołu i szkolne błędy rozgrywającej powodują, że wynik mógł być tylko satysfakcjonujący przyjezdne. Teraz przed naszym zespołem dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach ligowych, to dla moich zawodniczek szansa na poprawę kondycji i mocy. Po raz kolejny powtarzam, że nic tak dobrze nie uczy mądrych ludzi jak przegrana. Mam nadzieję, że ta aluzja dotrze do moich zawodniczek.

Kolejny mecz juniorki MKS-u Kris-Bus Zryw-Volley Iława rozegrają 17 listopada na wyjeździe z UKS-em SMS Chemik Olsztyn, kolejnym faworytem rozgrywek ligowych.

JUNIORKI MKS KRIS-BUS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie: Agata RUDOL - kapitan zespołu, Zuzanna IWANKOWSKA, Wiktoria BORSZEWSKA, Karolina WAJC, Nikola SOŁOBODOWSKA, Dominika ZAPADKA, Agata KOWALSKA – libero oraz Paula ZIĘBA, Ewelina JARNICKA, Maria TASARZ, Natalia LEWKO.
Trenerzy: Mieczysław i Małgorzata Pietroczuk.