wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2019, 19:26 komentarzy 2

Ambitnie, ale niestety bez sukcesu w postaci wygranej zagrali dzisiaj w iławskiej hali szczypiorniści Jezioraka. Losy spotkania podopiecznych trenera Karola Adamowicza z MKS-em Handball Czersk rozstrzygnęły się dopiero w rzutach karnych - niestety na korzyść rywali.

8. kolejka II ligi
Iława, 23 listopada
ITS Jeziorak Iława - MKS Handball Czersk 28:28 (13:14), w karnych wygrana gości 4:2

Rozegrane w Iławie spotkanie 8. kolejki można zaliczyć do bardzo wyrównanych, zaciętych. Gospodarze zaprezentowali się w nim dobrze, grając ambitnie i zapewniając zgromadzonym kibicom ciekawe sportowe widowisko. To trzymało w napięciu do ostatnich chwil. Do przerwy przyjezdni wypracowali zaledwie jednobramkową przewagę, a druga połowa, gdzie gra toczyła się punkt za punkt, zakończyła się remisem 28:28. W tej sytuacji trzeba było rozstrzygnąć pojedynek w rzutach karnych. Tutaj reprezentantom Iławy, którzy bardzo dzisiaj liczyli na przełamanie serii porażek, zabrakło trochę zimnej krwi i skuteczności strzeleckiej. 4:2 wygrali zawodnicy Czerska. Jeziorak jednak zapisuje na swoje konto jeden, pierwszy w tym sezonie punkt - takie obowiązują w lidze zasady podziału punktów w przypadku konieczności rozstrzygnięcia meczu w karnych. Gra naszych była ambitna, niestety - zabrakło skuteczności.