wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 grudnia 2019, 11:55 komentarzy 1

(Fot. Archiwum szkoły.)

W miniony piątek, 13 grudnia w pływalni LEGA w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w drużynowym pływaniu dziewcząt i chłopców. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie reprezentowało 6 dziewcząt oraz 6 chłopców. Grupa młodych pływaków z Iławy wypadła rewelacyjnie i stanęła na podium.

Uczniowie Żeromka zdobyli dwa złote medale w wyścigach sztafetowych. To jednak nie koniec sukcesów, ponieważ także w konkurencjach indywidualnych sportowcy pokazali najwyższy poziom. Agata Mijas zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym, Liliana Kukiełka srebrny medal na 50 m stylem motylkowym, a Maria Żelazna brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. Męska reprezentacja w wyścigach indywidualnych zdobyła aż dwa złote medale. Sukcesem mogą się pochwalić: Janusz Ciarczyński na 50 m stylem motylkowym oraz Filip Rybiński na 50 m stylem grzbietowym.