wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 sierpnia 2020, 19:17 komentarzy 12

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

To było trzecie w historii spotkanie Delfina Rybno i Jezioraka Iława. Wcześniej, jeszcze w klasie okręgowej, biało-niebiescy dwukrotnie wygrywali: 3:0 i 6:3. Dzisiaj, gdy w meczu 6. kolejki IV ligi spotkali się dobrze sobie radzący beniaminek i zespół z dużymi aspiracjami, który jednak w nowym sezonie nie uniknął potknięć, padł remis 1:1.

6. kolejka forBET IV ligi
GSZS Delfin Rybno - Jeziorak Iława 1:1 (1:1)
Bramka dla Jezioraka: Wojciech Figurski (21').

Do Rybna Jeziorak Iława pojechał dzisiaj podrażniony ostatnią wysoką porażką. Iławianie chcą odrabiać straty - przed dzisiejszym meczem w stawce 18 zespołów plasowali się na dość odległym 11. miejscu. Wyżej notowany jest dobrze sobie radzący beniaminek - po 5. kolejce Delfin zajmował w IV-ligowej tabeli relatywnie wysoką 4. lokatę.

W dzisiejszym meczu najpierw bramkę zdobyli gospodarze. Miało to miejsce w 9. minucie po błędzie obrony Jezioraka. Później, w 21. minucie, na rajd zdecydował się grający trener biało-niebieskich Wojciech Figurski, który zdobył gola wyrównującego. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, zacięty, oba zespoły miały swoje sytuacje.

Druga odsłona meczu to dobre tempo, ale bez klarownych sytuacji podbramkowych. Pod koniec Jeziorak trochę przycisnął rywala, ale bez efektów w postaci goli. Podział punktów w tym spotkaniu można uznać za wynik sprawiedliwy.

Warto odnotować, że w zespole gospodarzy zagrali dwaj znani zawodnicy z Iławy: Jakub Słomski i Adrian Płoski. Z kolei Jeziorak wystąpił bez kontuzjowanego Radosława Galasa.

Jeziorak Iława: Ciura, Kressin, Kowalski, Czarnota, Madej, Kaźmierski (Nojman), Stanikowski (Szczepański), Miązek (Kwiatkowski), Sagan, Tokarski (Kuciński), Figurski.