wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2020, 20:08

GKS Wikielec lepszy od Huraganu Morąg. Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego na swoją korzyść rozstrzygnęli rozegrane dzisiaj (5 września) przed własną publicznością III-ligowe derby regionu.

1:0 - Michał Jankowski (32')
1:1 - Piotr Łysiak (57')
2:1 - Patryk Rosoliński (87')
3:1 - Mateusz Jajkowski (94')

Wynik spotkania 5. kolejki otworzył w 32. minucie "Jankes" - Michał Jankowski, który zdobył bramkę z wolnego. To jednobramkowe prowadzenie gospodarze "dowieźli" do przerwy. Dopiero w drugiej odsłonie meczu odpowiedzieli goście - w 57. minucie na ich listę strzelców wpisał się Piotr Łysiak. Długo utrzymywał się remis 1:1, ale końcówka należała już zdecydowanie do GKS-u. Najpierw Patryk Rosoliński dał swojemu zespołowi prowadzenie, a później, w ostatniej akcji tego spotkania, wynik ustalił na 3:1 Mateusz Jajkowski. Komplet punktów został w Wikielcu - można to uznać za spóźniony, ale i tak trafiony urodzinowy prezent dla trenera Wojciecha Tarnowskiego, który urodziny świętował w ubiegły weekend - wtedy jednak punkty zostały u rywala.

GKS Wikielec: Wieczerzak, Sz. Jajkowski, Kacperek, M. Jajkowski, Bartkowski, Szypulski, Suchocki, Korzeniewski, Jankowski, Wójcik, Cistowski.

Huragan Morąg: Leszczyński, Łysiak, Patrzykąt, Lisiecki, Ziemak, Kasprzyk, Grzybowski, Bucio, Galik, Szczudliński, Kochalski.

Zdjęcia: GKS Wikielec.