ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 października 2020, 14:56 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Remis w dzisiejszych IV-ligowych debrach powiatu iławskiego. Jeziorak Iława zremisował z Motorem Lubawa 2:2.

Derby - to piłkarskie święto, które zawsze rozpala wśród kibiców duże emocje. Niestety, te dzisiejsze pomiędzy Jeziorakiem Iława a Motorem Lubawa zespoły musiały rozegrać bez udziału publiczności.

16. kolejka forBET IV ligi
ITS Jeziorak Iława - Motor Lubawa 2:2 (1-0)

Bramki:
1:0 - Kuciński (6')
1:1 - Sobolewski (53')
2:1 - Madej (64')
2:2 - Sobolewski (73')

Trafienie Jezioraka i wyrównanie gości; ponowny gol Jezioraka i znów wyrównanie - tak przebiegło dzisiejsze spotkanie na Sienkiewicza. Wynik spotkania otworzył już w 6. minucie Arkadiusz Kuciński, a bramkę wyrównującą, która padła już w drugiej odsłonie, w 53. minucie, zdobył Cezary Sobolewski. Później, w 64. minucie Daniel Madej strzelił na 2:1 z rzutu wolnego. Znów wyrównał Cezary Sobolewski. Tym razem zawodnik zespołu gości w 73. minucie popisał się przepięknym strzałem z rzutu wolnego w okienko. W końcówce spotkania obie drużyny miały swoje szanse, ale pozostały one niewykorzystane i wynik nie uległ już zmianie.

Podsumowując derbowe spotkanie, trzeba jeszcze odnotować, że od początku mecz obfitował w ostre starcia piłkarzy, którzy często przekraczali przepisy i faulowali. Obie drużyny nie przebierały w środkach.

Jeziorak Iława: Dawid Ciura, Dawid Kowalski, Krzysztof Kressin, Michał Kwiatkowski, Wojciech Figurski, Arkadiusz Kuciński, Radosław Galas, Daniel Madej, Michał Wiśniewski, Paweł Sagan, Patryk Czarnota. Rezerwa: Jacek Malanowski, Karol Kaźmierski, Dawid Ksiuk, Jakub Szczepański, Damian Tokarski, Kacper Neumann, Jakub Stanikowski.

Motor Lubawa: Damian Kościński, Piotr Sobótka, Damian Gerka, Szymon Zelmański, Roman Śnieżawski, Cezary Sobolewski, Mateusz Szymański, Łukasz Goździejewski, Radosław Gajewski, Przemysław Józefowicz, Miłosz Olejniczak. Rezerwa: Jakub Olejniczak, Bartosz Kuczyński, Igor Szczepański, Piotr Rykaczewski, Denys Diemishev, Adrian Zasuwa, Piotr Chmielewski.

W następnej, 17. kolejce IV-ligowych zmagań Jeziorak Iława zagra na wyjeździe z Mazurem Ełk, a Motor Lubawa podejmie u siebie Olimpię Olsztynek.