wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2020, 15:10 komentarzy 1
Radość w szatni GKS-u po dzisiejszym zwycięstwie - bezcenna!

Radość w szatni GKS-u po dzisiejszym zwycięstwie - bezcenna! (Fot. GKS Wikielec.)

Zajmujący wysoką trzecią lokatę Pelikan Łowicz gościł dzisiaj na stadionie w Wikielcu. Mecze nadal rozgrywane są bez udziału publiczności.

14. kolejka III ligi
GKS Wikielec - Pelikan Łowicz 2:1 (1-0)
1:0 - Sebastian Szypulski (11')
1:1 - Maciej Wyszogrodzki (50')
2:1 - Michał Jankowski (79', karny)

Pierwszy gol tego spotkania padł w 11. minucie - wtedy to pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Sebastian Szypulski i było 1:0 dla GKS-u. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, ale gościom udało się wyrównać już 5 minut po gwizdku obwieszczającym początek drugiej połowy. Na listę strzelców zespołu przyjezdnego wpisał się wtedy Maciej Wyszogrodzki.

Ostatecznie o losach tego spotkania przesądził rzut karny podyktowany przez sędziego za faul w polu karnym na Tomaszu Wacławskim. "Jedenastkę" na gola zamienił w 79. minucie Michał Jankowski. GKS pokonał 2:1 trzecią ekipę w III-ligowej tabeli. Wartość tego zwycięstwa: 3 punkty; radość zawodników trenera Wojciecha Tarnowskiego w szatni: bezcenna!

GKS Wikielec: Wieczerzak, Sz. Jajkowski, Kacperek, Górski, Korzeniewski, Cistowski, Jankowski, M. Jajkowski, Szypulski, Rosoliński, Suchocki.

Pelikan Łowicz: Niemira, Wawrzyński, Żółtowski, Wardzyński, Kieplin, Pomianowski, Piekarski, Wyszogrodzki, Jóźwiak, Mycka, Kowalczyk.

W następnej, 15. kolejce III-ligowych zmagań GKS Wikielec zagra na wyjeździe z Błonianką Błonie. Mecz ten zaplanowano na 11 listopada, czyli zostanie on rozegrany w Narodowe Święto Niepodległości.

Zdjęcia: GKS Wikielec.