wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 sierpnia 2021, 17:58 komentarzy 4

Po bardzo udanej inauguracji nowego sezonu przed tygodniem, kiedy to Jeziorak Iława przed własną publicznością pokonał aż 4:0 Błękitnych Pasym, dzisiaj - w sobotę, 14 sierpnia podopieczni grającego trenera Wojciecha Figurskiego rozegrali kolejny mecz na Sienkiewicza.

Tym razem rywalem iławian był DKS Dobre Miasto, który okazał się dość trudnym, dobrze się broniącym przeciwnikiem. Dzisiaj zwycięstwo było skromniejsze, ale cieszy komplet punktów.

2. kolejka forBET IV ligi
ITS Jeziorak Iława - DKS Dobre Miasto 1:0 (1-0)
Bramka:
1:0 - Cezary Nowiński (17')

Mecz 2. kolejki na Sienkiewicza poprzedziła minuta ciszy - w ten sposób zawodnicy i zgromadzeni kibice uczcili pamięć 14-letniego Ernesta Banacha, zawodnika KS Mazur Pisz, który utonął po tym, jak rzucił się na ratunek żeglarzom, których poraził prąd. W Piszu, ale i w całym środowisku sportowym chłopak wspominany jest z podziwem, jako bohater; na pogrzebie żegnały go tłumy.

Sam mecz ułożył się po myśli gospodarzy. Nie było może strzeleckiego festiwalu, jak przed tygodniem, to ze względu na dobrą grę w obronie dzisiejszych przeciwników, ale iławianie zrealizowali cel w postaci kolejnej pełnej zdobyczy punktowej. Wynik spotkania otworzył w 17. minucie, dając Jeziorakowi prowadzenie, Cezary Nowiński. 1:0 dla gospodarzy, ten wynik utrzymał się do przerwy.

Z drugiej połowy trzeba odnotować kontuzję, jakiej doznał w 60. minucie Remigiusz Parulis, który ze względu na uraz musiał opuścić boisko.

W tej części spotkania Jeziorak był bliski podwyższenia, ale kilka razy bramkarz gości bronił strzały naszych.

Na Sienkiewicza 1:0, dzisiaj zwycięstwo skromne, ale trzy punkty są.

Za tydzień, w 3. kolejce IV ligi, Jezioraka czeka wyjazd, ale niedaleki. Zespół z Iławy 20 sierpnia rozegra derby z rywalem z powiatu iławskiego: Motorem Lubawa.

Jeziorak Iława: Ciura, Słomski, Parulis, Kwiatkowski, Kuciński, Galas, Wacławski, Sedlewski, Foj, Nowiński, Flis.