wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2021, 17:01 komentarzy 1

(Fot. Karol Synowiec/Jeziorak Iława.)

Jeziorak Iława o kolejne zwycięstwo bliżej awansu. W meczu na Sienkiewicza kibice obejrzeli prawdziwy grad bramek!

Lider IV ligi z Iławy, zespół Jezioraka, podejmował dzisiaj przed własną publicznością ekipę MKS-u Korsze, przed tym spotkaniem plasującą się na przedostatnim miejscu w tabeli.

Wynik rywalizacji w ramach 10. kolejki wydawał się przesądzony, ale żaden mecz nie wygra się sam. Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego potwierdzili wysoką formę strzelecką, zwyciężając wysoko i pewnie aż 6:1!

6:1 - Radosław Galas (90')

To był prawdziwy strzelecki festiwal! Jako pierwszy na listę strzelców Jezioraka wpisał się dzisiaj Tomasz Wacławski, strzelając na 1:0 w 22. minucie. Do przerwy było już 2:0 dla iławian po golu innego Tomasza - Sedlewskiego.

W drugiej odsłonie rozegranego w Iławie spotkania 10. kolejki wynik podwyższali jeszcze Paweł Flis i Paweł Sagan, po czym honorowe trafienie dla MKS-u zapisał na swoje konto Piotr Sawicki. Więcej już golkiper Jezioraka nie dał się pokonać, za to nasi piłkarze jeszcze forsowali obronę rywala. Drugi raz w tym meczu trafił Tomasz Wacławski, a wynik spotkania ustalił na imponujące 6:1 w końcówce Radosław Galas.

Jeziorak Iława: Ciura - Słomski, Zalewski, Kwiatkowski, Galas, Wacławski, Sedlewski, Nowiński, Czarnota, Flis, Sagan. Trener: Wojciech Tarnowski.

W następnej, 11. kolejce IV-ligowych zmagań Jeziorak zagra na wyjeździe z Concordią Elbląg. Ten mecz zostanie rozegrany 16 października.

AKTUALIZACJA

W innym dzisiejszym meczu IV ligi wicelider, Concordia Elbląg, przegrał 0:1 z Huraganem Morąg. To powiększyło przewagę lidera, iławskiego Jezioraka, nad drugą Concordią do 5 punktów.