wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 października 2021, 15:37 komentarzy 8
GKS Wikielec podejmował dziś u siebie wicelidera III ligi.

GKS Wikielec podejmował dziś u siebie wicelidera III ligi. (Fot. GKS Wikielec.)

Nie udało się zrealizować ambitnego planu GKS-u Wikielec, aby w dzisiejszym meczu z wiceliderem odnieść 4. w sezonie zwycięstwo.

Chociaż dzisiejszy przeciwnik podopiecznych trenera Łukasza Suchockiego to wicelider III-ligowej tabeli, to gospodarze, korzystający z atutu własnego boiska, nie ukrywali apetytu na komplet punktów. Niemal do 80. minuty wynik był korzystny. Niestety, w końcówce meczu szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść rywale.

16. kolejka III ligi
GKS Wikielec - Unia Skierniewice 2:3 (1-0)
1:0 - Michał Jankowski (2')
1:1 - Kamil Sabiłło (55')
2:1 - Hubert Otręba (79')
2:2 - Mateusz Stępień (86')
2:3 - Mateusz Stępień (90', z karnego)

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy doskonale. Tuż po pierwszym gwizdku arbitra Marka Marcinkowskiego do bramki przeciwnika trafił Michał Jankowski, dając GKS-owi prowadzenie. Ten wynik, 1:0 dla gospodarzy, utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie wicelider wyrównał. Bramkę zdobył 10 minut po wznowieniu gry Kamil Sabiłło, najlepszy strzelec drużyny przyjezdnej. Remis utrzymał się do 79. minuty, kiedy to Hubert Otręba podwyższył na 2:1. Niestety, w końcówce rywal przycisnął i zdobył jeszcze dwie kolejne bramki. Dwa razy na listę strzelców Unii wpisywał się Mateusz Stępień, jedną z bramek zawodnik zdobył z rzutu karnego.

Zatem zamiast 4. zwycięstwa jest 5. w sezonie porażka GKS-u. Zespół dotąd uzbierał 16 punktów.

Za tydzień, 6 listopada, w 17. kolejce III ligi GKS Wikielec zagra na wyjeździe z Polonią Warszawa.