wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 marca 2022, 14:52 komentarzy 9

Od minuty ciszy, którą zgromadzeni uczcili bohaterów i ofiary wojny w Ukrainie, rozpoczął się dzisiejszy derbowy mecz pomiędzy Jeziorakiem Iława a Motorem Iława. Kolejnym akcentem, będącym gestem solidarności środowiska piłkarskiego z sąsiadami, było zaproszenie obywateli Ukrainy na to spotkanie nieodpłatnie, bez wejściówek.

Derbowe pojedynki elektryzują kibiców. Goście z Lubawy przystąpili do tego spotkania podbudowani remisem 1:1 z groźnym Huraganem Morąg, zaś gospodarze podrażnieni porażką 0:1 z  DKS-em Dobre Miasto.

18. kolejka forBET IV ligi
Jeziorak Iława - Motor Lubawa 0:0 (0-0)

Pierwsza połowa derbowego spotkania była wyrównana. Goście z Lubawy strzelali groźnie  w 20. i 24. minucie spotkania. Bramkę Jezioraka atakowali najpierw Goździejewski, chwilę później Sobolewski, ale obaj nieskutecznie. Natomiast gospodarze byli bliscy zdobycia gola w 29. minucie - Bartkowski mógł oddać bardzo groźny strzał po podaniu Galasa, ale zabrakło mu dosłownie centymetrów, by sięgnąć piłki. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Swoje szanse i okazje oba zespoły miały też w drugiej odsłonie, ale wciąż brakowało skuteczności. 0:0, to wynik tego spotkania, które zakończyło się podziałem punktów. Jedno ugrane oczko pozwoli Jeziorakowi przesunąć się w tabeli z 5. na 4. miejsce, z dorobkiem 35 punktów i stratą 7 oczek do lidera.

Jeziorak Iława: Kacper Włodarczyk - Kacper Kłosowski, Szymon Nakielski, Krzysztof Kressin, Michał Bartkowski, Radosław Galas, Hubert Leszczenko, Tomasz Wacławski, Tomasz Sedlewski, Szymon Nastaj, Patryk Czarnota. Rezerwa: Dawid Ciura, Jakub Burzyński, Michał Kwiatkowski, Maksymilian Deredas, Maciej Banaszek, Paweł Sagan.

W następnej kolejce, zaplanowanej na nadchodzący weekend, Jezioraka Iława czeka wyjazdowy mecz z Pisą Barczewo, a Motor Lubawa podejmie u siebie DKS Dobre Miasto.

Tekst i zdjęcia: Info Iława.