wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 kwietnia 2022, 14:30 komentarzy 3

(Fot. GKS Wikielec.)

Druga drużyna Legii Warszawa za mocna dla GKS-u Wikielec. Ekipa trenera Piotra Zajączkowskiego, który ostatnio zapowiedział walkę o utrzymanie drużyny w III-ligowym gronie do samego końca rozgrywek, musiała dzisiaj uznać sportową wyższość rywala, przegrywając wyjazdowe spotkanie 1:4.

26. kolejka III ligi
Legia II Warszawa - GKS Wikielec 4:1 (4-0)
1:0 - Igor Strzałek (2')
2:0 - Igor Strzałek (8')
3:0 - Igor Strzałek (18')
4:0 - Dawid Dzięgielewski (45'+)
4:1 - Mateusz Jajkowski (90'+)

Pierwszą bramkę drużyna z gminy Iława straciła na samym początku meczu. Po drużynowej akcji celny strzał oddał w polu karnym Igor Strzałek. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców także w 8. minucie  - tym razem zdobył gola po kontrataku, pokonując golkipera "Gieksy" w  sytuacji sam na sam. Jeszcze jedna bramka Strzałka (nazwisko zobowiązuje!) padła w 18. minucie - oglądaliśmy dziś w wykonaniu tego zawodnika klasyczny hat-trick. W pierwszej połowie "Gieksa" straciła jeszcze "bramkę do szatni", tym razem za sprawą Dawida Dzięgielewskiego. Do przerwy było 4:0 dla gospodarzy, goście odpowiedzieli jednym honorowym trafieniem. Bramkę zdobył w samej końcówce drugiej połowy i całego meczu, strzelając z dystansu, Mateusz Jajkowski.

GKS Wikielec: Wąsowski - M.Jajkowski, Szypulski, Suchocki, Korzeniewski, Jankowski, Kentaro, Otręba, Kujawa, Rytelewski, Visnakovs. Rezerwa: Rutkowski, Grzybowski, Sz. Jajkowski, Rykaczewski, Błaszak, Żukowski, Kopacz.