wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 kwietnia 2022, 20:56 komentarzy 5

(Fot. Zatoka Braniewo.)

Ten mecz zapisze się w historii warmińsko-mazurskiej IV ligi. Zwłaszcza w kronikach Zatoki Braniewo, dzisiejszego rywala Jezioraka Iława.

Klub, z którym dzisiaj rywalizował Jeziorak, obchodzi właśnie swoje 75-lecie. Dzisiejsze spotkanie z iławianami reprezentanci Zatoki nazwali meczem urodzinowym. Z innych ciekawostek: Jeziorak gościł na stadionie w Braniewie jako ostatnia drużyna. Obiekt czeka teraz rozbiórka, a Zatoka doczeka się nowego stadionu.

21. kolejka forBET IV ligi
Zatoka Braniewo - Jeziorak Iława 0:4 (0-1)
0:1 - Michał Kwiatkowski (2')
0:2 - Tomasz Wacławski (63')
0:3 - Michał Bartkowski (70')
0:4 - Michał Kwiatkowski (85')

Wymarzony początek meczu - już w 2. minucie wynik spotkania otworzył, wpisując się na listę strzelców Jezioraka Iława, Michał Kwiatkowski. Było 0:1 i ten wynik nie zmienił się już do końca pierwszej połowy.

W bramki i inne emocjonujące zwroty akcji obfitowała za to druga odsłona dzisiejszego wyjazdowego meczu biało-niebieskich. Zaczęło się od obronionego przez Dawida Ciurę w 53. minucie rzutu karnego. Dosłownie minutę później czerwony kartonik zobaczył jeden z zawodników rywala, Przemysław Matelski - od tego momentu przeciwnik grał w dziesięciu. To osłabienie skrzętnie wykorzystali iławianie - padły kolejne gole dla Jezioraka: najpierw na 2:0 podwyższył Tomasz Wacławski, a chwilę później było już 3:0 po trafieniu Michała Bartkowskiego. Ten sam zawodnik zawiązał worek z bramkami, w 85. minucie ustalając wynik tego spotkania na 4:0 dla Jezioraka! Wygrana wysoka i zasłużona.

Jeziorak Iława: Ciura - Sagan, Galas, Bartkowski, Czarnota, Sedlewski, Kwiatkowski, Piórkowski, Wacławski, Leszczenko, Zalewski.

W kolejnym tygodniu, 23 kwietnia, Jeziorak Iława podejmie przed własną publicznością Błękitnych Orneta.