wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 sierpnia 2022, 13:50 komentarzy 2

Nowy sezon 2022/2023 w forBET IV lidze stał się faktem. Właśnie dzisiaj - w sobotę, 6 sierpnia - rozgrywane są pierwsze mecze.

GKS Wikielec w inauguracyjnym spotkaniu podejmował przed własną publicznością drużynę Huraganu Morąg.

1. kolejka forBET IV ligi
GKS Wikielec - Huragan Morąg 3:0 (1-0)

1:0 - samobójcza (40')
2:0 - Arai Kentaro (79')
3:0 - Wiktor Preuss (84')

Gospodarze stanęli przed szansą na otwarcie wyniku spotkania już w 10. minucie, kiedy to arbiter podyktował rzut karny dla GKS-u. Niestety, Rafał Kujawa strzelił w słupek. Ten sam zawodnik miał doskonałą sytuację strzelecką jeszcze w 25. minucie meczu - tym razem bramkarz obronił jego strzał. Pech gości w 40. minucie - padła bramka samobójcza i "Gieksa" wyszła na prowadzenie. Do przerwy wynik spotkania nie uległ zmianie.

Na kolejną bramkę kibice czekali do 79. minuty - wówczas gola na na 2:0 dla Wikielca zdobył grający w barwach GKS-u Japończyk Arai Kentaro. Zespół Damiana Jarzembowskiego na tym nie poprzestał, w 84. minucie zdobywając bramkę na 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się debiutujący w Wikielcu Wiktor Preuss, zawodnik pozyskany z Piasta Gliwice, który wykorzystał ładne dośrodkowanie z prawej strony.

Tak GKS Wikielec rozpoczął nowy sezon od zwycięstwa 3:0. Dzisiejszą inaugurację w wykonaniu zespołu z gminy Iława można uznać za bardzo udaną.

Już niedługo na infoilawa.pl obszerniejsza fotorelacja.

GKS Wikielec: Paweł Rutkowski - Paweł Grzybowski, Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski, Alan Klimek, Dmitry Mulkevich, Patryk Rosoliński, Hubert Otręba, Mateusz Jackowski, Arai Kentaro, Rafał Kujawa. Rezerwa: Maciej Kordalski - Remigiusz Niedbalski, Szymon Jajkowski, Adrian Wasiak, Mateusz Zieliński, Wiktor Preuss, Michał Żukowski. Trener: Damian Jarzembowski.

GKS Wikielec rozpoczął nowy sezon 2022/2023 - w IV lidze.