ZDZ
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2022, 12:39

Badanie użyteczności stron internetowych oraz aplikacji mobilnych to ważna umiejętność przekładająca się realnie na zyski wielu działalności gospodarczych. Szczególnie tych funkcjonujących w rzeczywistości e-commerce. Jak wyglądają perspektywy zatrudnienia dla UX-owców początkujących i średnio – zaawansowanych i gdzie tak naprawdę jest miejsce dla juniorów? Od czego rozpocząć przygodę z UX w wydaniu komercyjnym, zawodowym?

Pierwszy krok to naturalnie kurs certyfikacyjny od podstaw. Poniżej kilka praktycznych wskazówek dla zainteresowanych rozwojem w tej niezwykle ciekawej branży.

Jakie umiejętności liczą się najbardziej przy zatrudnieniu przy UX?

Dobry UX-owiec powinien znać narzędzia i metody analityczne przekładające się na znacznie lepszą komunikację z zarządem, a także innymi działami przedsiębiorstwa. Większość zmian, poprawek trzeba wprowadzać na bieżąco po szczegółowych konsultacjach. Zdolność komunikacji i konkretnego przekazywania wizji na podstawie zebranych danych to niezwykle ważna umiejętność. Zainteresowanie UX-owcami rośnie w przedsiębiorstwach wychodzących na rynki międzynarodowe, a także w biznesach wprowadzających własne aplikacje mobilne. Badanie użyteczności w takim przypadku to absolutna podstawa sukcesu. Niektóre aplikacje mobilne projektuje się dopiero po szczegółowej analizie grupy docelowej, zachowań użytkowników. Jeden z ciekawszych przykładów to rynek gier mobilnych. Kurs certyfikacji od podstaw (np. https://ux-pm.pl/poziom-1) to szansa dla juniorów na rozpoczęcie kariery zgodnej z aktualnymi wymaganiami rynkowymi.

Dlaczego warto skupić się na transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa?

Juniorzy UX uczestniczą bardzo często w procesie transformacji cyfrowej całych przedsiębiorstw. Dzisiaj działalności stacjonarne odchodzą w zapomnienie na rzecz sprzedaży online. Sklepy internetowe, aplikacje mobilne, rozbudowane serwisy społecznościowe skupiające masę osób to tylko niektóre z ciekawszych projektów do optymalizacji. Doświadczenie klienta okazuje się krytyczne dla utrzymania lojalności i wysokiego wskaźnika konwersji sprzedaży.

Dla kogo kurs certyfikacyjny od podstaw?

  • szkolenie dotyczy menedżerów średniego oraz wyższego szczebla,
  • dotychczasowych członków zespołów deweloperskich,
  • specjalistów marketingu, produkcji,
  • ekspertów dotychczas związanych wyłącznie z bieżącą obsługą klienta.

Na jakie zadania może liczyć junior UX?

Do zadań juniorów UX należy porządkowanie procesów UX, analiza designu, tworzenie wartości dodanej na serwisach sprzedażowych i w aplikacjach multimedialnych. Bardziej zaawansowane zadania to przede wszystkim prowadzenie pełnego projektu do wdrożenia i konsultacji z zarządem, czy działem marketingu.

Gdzie szukać zatrudnienia?

Przede wszystkim w przedsiębiorstwach przechodzących transformację cyfrową. Juniorzy często wspierają projekty rozwijające się, gdzie potrzeba po prostu burzy mózgów i dużej kreatywności. Nowe umiejętności UX najlepiej łączyć z rozwojem w dziedzinie marketingowej, czy dotyczącej bezpośredniej obsługi klienta. Kurs certyfikacyjny od podstaw to właściwy początek dla osób zainteresowanych rozwojem w dziedzinie UX.

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecane
REKLAMANAJLAK
Swojak
Artykuł załadowany: 0.3807 sekundy