wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2022, 18:16 komentarzy 8

Jeziorak Iława remisuje 1:1 swoje wyjazdowe spotkanie z Olimpią Olsztynek. Bramkę wyrównującą iławianie zdobyli w końcówce meczu, wyrywając rywalowi jeden punkt.

Przed tym spotkaniem Jeziorak Iława miał na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną przegraną; rywal - dwie porażki. Dzisiaj zespoły podzieliły się punktami.

3. kolejka forBET IV ligi
Olimpia Olsztynek - Jeziorak Iława 1:1 (1-0)
1:0 - Grzegorz Walkiewicz (22')
1:1 - Kota Imamoto (84')

W pierwszej odsłonie spotkania siły na boisku były wyrównane. To jednak nie uchroniło Jezioraka przed stratą w 22. minucie spotkania bramki. Utrata piłki blisko własnej bramki, celne podanie i skuteczny strzał - gospodarze wyszli na prowadzenie po błyskawicznie poprowadzonej akcji ofensywnej. Do przerwy wynik nie zmienił się.

W drugiej odsłonie Jeziorak długo szukał okazji, ale nie mógł sobie wypracować klarownych sytuacji strzeleckich. Rosła frustracja i sportowa złość iławian. Przełożyło się to w końcu, w 84. minucie, na upragnioną bramkę. Kota Imamoto wykorzystał świetne podanie klubowego kolegi i mocnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce rywala, nie pozostawiając golkiperowi drużyny gospodarzy szans.

Oba zespoły do końca grały o pełną stawkę, końcówka była nerwowa; ostatecznie przeciwnicy musieli się podzielić punktami po remisie 1:1.

Jeziorak Iława: Włodarczyk - Kochalski, Kressin, Bartkowski, Kuciński, Galas, Leszczenko, Sedlewski, Banaszek, Górski, Kruczkowski. Rezerwa: Urban, Kłosowski, Abramczyk, Kwiatkowski, Deredas, Imamoto.

W następnej, 4. kolejce Jeziorak Iława podejmie przed własną publicznością Pisę Barczewo. Ten mecz zostanie rozegrany 27 sierpnia.

Zdjęcia z Olsztynka nadesłał kibic - dziękujemy :-).