wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2022, 13:07 komentarzy 1
Zwycięzca dzisiejszego biegu - Arkadiusz Gardzielewski.

Zwycięzca dzisiejszego biegu - Arkadiusz Gardzielewski. (Fot. Info Iława.)

Przedstawiamy zwycięzców rozegranego dzisiaj XII Iławskiego Półmaratonu. Zawody miały rangę mistrzostw Polski na połowie "królewskiego dystansu" - zarówno wśród zawodników Elity, jak i amatorów.

W tej drugiej kategorii wielki sukces zapisało na swoje konto biegowe małżeństwo z Iławy: Agnieszka i Adrian Przybyła - oboje wywalczyli złote medale w kategorii amatorów.

OTO ZWYCIĘZCY IŁAWSKIEGO PÓŁMARATONU 2022

Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław) z czasem 01:03:57 wywalczył w Iławie (po raz drugi) tytuł mistrza Polski w półmaratonie.

Drugi na mecie był Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom). Wicemistrz Polski uzyskał czas 01:04:59.

Podium mistrzostw Polski w półmaratonie zamknął Adam Głogowski (Ekonomik-Maratończyk Lębork). Zameldował się na mecie z czasem 01:06:29.

Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń). Mistrzyni Polski w półmaratonie osiągnęła czas 01:13:56.

Druga wśród kobiet (01:15:34) Monika Jackiewicz, reprezentująca MKL Szczecin, pochodzi z Kazanic w gminie Lubawa. To lekkoatletka, która na rozegranych niedawno mistrzostwach Europy w Monachium zdobyła drużynowo brązowy medal mistrzostw Europy w maratonie. W Iławie na linii mety sukcesu gratulowała jej m.in. babcia.

Trzecia wśród pań (01:17:06) Olga Ochal-Kalendarova (KS Prefbet-Sonarol) pochodzi z Ukrainy.

W Iławie rozegrano dziś także mistrzostwa Polski amatorów. Tutaj ogromny sukces zapisali na swoje konto mieszkańcy naszego miasta - biegowe małżeństwo, reprezentujące Run Goku Team. Adrian Przybyła z czasem 01:08:08 został mistrzem Polski amatorów w półmaratonie, jego żona Agnieszka Przybyła (01:26:34) zdobyła złoty medal wśród amatorek. Gratulacje!