wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2022, 16:24 komentarzy 14

Na taki mecz czeka się długo! Nie dość, że to spotkanie na szczycie IV ligi, to jeszcze obfitujące w piłkarskie smaczki i emocje.

Wicelider - Jeziorak Iława przed własną publicznością podejmował dzisiaj zajmującą 3. miejsce w tabeli ekipę Polonii Lidzbark Warmiński, prowadzoną obecnie przez byłego szkoleniowca biało-niebieskich i wychowanka iławskiego klubu Wojciecha Figurskiego.

11. kolejka forBET IV ligi
Jeziorak Iława - Polonia Lidzbark Warmiński 1:3 (1-1)
1:0 - Rafał Kruczkowski (4')
1:1 - Mahamadou Junior Bah (27')
1:2 - Dawid Bogdański (55')
1:3 - Cezary Sobolewski (74')

Oba zespoły w tym meczu postawiły sobie za cel zwycięstwo i kibice od pierwszego gwizdka oglądali zaciętą walkę o każdy metr boiska. Strzelanie rozpoczął w 4. minucie Rafał Kruczkowski, a do remisu doprowadził dwadzieścia trzy minuty później Mahamadou Junior Bah. Remis 1:1 widniał na tablicy wyników do przerwy.

W drugiej odsłonie na prowadzenie wyszła Polonia - autorem strzału na 2:1 dla gości był Dawid Bogdański. Z kolei w ekipie Jezioraka bliscy pokonania golkipera drużyny przeciwnej byli Rafał Kruczkowski i Michał Bartkowski - niestety, ich próby były nieskuteczne. Zawodziła także obrona i tak w 74. minucie goście zdobyli 3. bramkę.

Spotkaniu towarzyszyła nerwowa atmosfera, o czym świadczyć mogą trzy żółte kartki, jakimi za krytykowanie decyzji sędziego zostali ukarali trenerzy Jezioraka. Kartoniki arbiter pokazał głównemu szkoleniowcowi, jego asystentowi i trenerowi bramkarzy (pod koniec meczu żółtą kartkę za zachowanie na ławce dostał także trener gości - Wojciech Figurski). Sędzia musiał też często przerywać mecz przez faule - raz po jednej, raz po drugiej stronie; nikt "nie odstawiał nogi". Niestety - w wykonaniu Jezioraka raziło dużo prostych błędów i strat w środku boiska, po których goście stwarzali sobie groźne sytuacje. To była słaba druga połowa w wykonaniu biało-niebieskich i zasłużone zwycięstwo gości.

Przed tym meczem Jeziorak wyprzedzał Polonię 2 "oczkami". Dzisiejsza przegrana oznacza spadek biało-niebieskich na 3. miejsce i awans gości, którzy teraz zajmą fotel wicelidera.

Jeziorak Iława: Kacper Włodarczyk, Kacper Kłosowski, Michał Kwiatkowski, Michał Bartkowski, Arkadiusz Kuciński, Jakub Słomski, Tomasz Sedlewski, Jakub Górski, Paweł Sagan, Kota Imamoto, Rafał Kruczkowski. Rezerwa: Bartosz Urban, Marcel Abramczyk, Grzegorz Kochalski, Maciej Banaszek, Kamil Sternicki, Arseni Mazaleuski, Igor Zieliński.

A za tydzień, 22 października, Jezioraka Iława czeka wyjazdowy mecz z Tęczą Biskupiec.

Jeziorak Iława przegrywa mecz na szczycie IV ligi. Było nerwowo!