wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2022, 16:48 komentarzy 1

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Lider IV ligi, zespół GKS-u Wikielec, podejmował dzisiaj przed własną publicznością 11. drużynę w tej klasie - Olimpię Olsztynek.

Podopieczni trenera Damiana Jarzembowskiego wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując rywala wysoko i zdecydowanie - aż 4:1.

12. kolejka forBET IV ligi
GKS Wikielec - Olimpia Olsztynek 4:1 (1-1)
1:0 - Dmitry Mulkevich (26')
1:1 - Łukasz Duch (36')
2:1 - Rafał Kujawa (46')
3:1 - Alan Klimek (73')
4:1 - Wiktor Preuss (86')

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli po rzucie z autu, gdy do piłki dopadł Dmitry Mulkevich i z odległości około 16 metrów oddał płaski strzał po ziemi na bramkę rywala. Strzał w prawy dolny róg zaskoczył golkipera Olimpii i było 1:0 dla "Gieksy". Goście wyrównali jeszcze w pierwszej połowie - odebrali obrońcom GKS-u piłkę blisko ich bramki i po szybkiej akcji zdobyli gola na 1:1. Ten remis utrzymał się do końca pierwszej połowy, ale gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie na samym początku drugiej odsłony. Tym razem na listę strzelców Wikielca wpisał się Rafał Kujawa. Zawodnik wykorzystał podanie, które posłał do przodu Arai Kentaro i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Olimpii. Kolejne trafienia dołożyli Alan Klimek i - w końcówce - Wiktor Preuss i gospodarze mogli cieszyć się z wysokiego zwycięstwa aż 4:1.

GKS Wikielec: Kordalski - Sz. Jajkowski, Kacperek, M. Jajkowski, Preuss, Jackowski, Mulkevich, Rosoliński, Otręba, Kentaro, Kujawa.

Za tydzień (29 października) GKS Wikielec zagra na wyjeździe z Pisą Barczewo.