wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 listopada 2022, 14:50

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Jeziorak Iława, przed tym meczem 3. ekipa IV ligi, mierzył się dzisiaj na wyjeździe z zajmującą 10. lokatę  Romintą Gołdap.

Ekipa trenera Daniela Madeja przystąpiła do tego meczu podrażniona ostatnią porażką 0-1 ze Zniczem Biała Piska. Natomiast Rominta Gołdap w swoim poprzednim meczu zgarnęła komplet punktów po tym, jak pokonała 4-3 Motor Lubawa. Jeziorak z Romintą ostatni raz rywalizowali w sezonie 2018/19 i wówczas padł remis 2:2, o czym przypomniał w przedmeczowej zapowiedzi klub z ulicy Sienkiewicza.

14. kolejka forBET IV ligi
Rominta Gołdap - Jeziorak Iława 0-4 (0-2)
0:1 - Grzegorz Kochalski (13')
0:2 - Jakub Górski (28')
0:3 - Kota Imamoto (65')
0:4 - (82', bramka samobójcza)

Jeziorak pokazał się dzisiaj w Gołdapi z jak najlepszej strony. Zawodnicy wyszli na murawę dobrze dysponowani i zmotywowani. Efekt? Padały kolejne bramki. Pierwszą bramkę dla Jeziorowców zdobył już w 13. minucie spotkania Grzegorz Kochalski. Do przerwy na 2:0 podwyższył Jakub Górski. Prowadzenie w pierwszej połowie mogło być jeszcze wyższe - w 26. minucie karnego nie wykorzystał Michał Kwiatkowski. Podobno niewykorzystane lubią się mścić, ale... nie w tym meczu. W drugiej połowie Jeziorak jeszcze podwyższył swoje prowadzenie - strzelał Kota Imamoto. W końcówce padła jeszcze bramka samobójcza na 0:4 - dziś Jeziorak cieszy się z wysokiego zwycięstwa.

Jeziorak Iława (wyjściowa jedenastka): Urban - Kressin, Kochalski, Sedlewski, Leszczenko, Górski, Banaszek, Kwiatkowski, Kota, Kruczkowski, Bartkowski.

A już za tydzień, 12 listopada - derby. Jeziorak Iława zmierzy się z GKS-em Wikielec.

Zdjęcia: nadesłane przez kibica.

Rominta Gołdap - Jeziorak Iława. Zdjęcia kibica.