wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 listopada 2022, 14:58 komentarzy 8

Derby powiatu w IV lidze. Zajmujący lokatę lidera tych rozgrywek GKS Wikielec przed własną publicznością podejmował dzisiaj zespół Motoru Lubawa - przed tym spotkaniem 11. ekipę IV ligi.

14. kolejka forBET IV ligi
GKS Wikielec - Motor Lubawa 2:0 (0-0)
1:0 - Alan Klimek (72')
2:0 - Arai Kentaro (84', z karnego)

Lider przystąpił do tego meczu pewny siebie - podopieczni trenera Damiana Jerzembowskiego w tym sezonie idą jak burza. Przed dzisiejszym derbowym pojedynkiem wygrali dwa mecze, a jeden poprzedni zremisowali - ten podział punktów miał miejsce po długiej serii zwycięstw. Natomiast Motor, chociaż to w IV lidze "solidna firma", ostatnio radził sobie trochę słabiej, przegrywając albo remisując swoje spotkania.

Dzisiaj w Wikielcu przeważał lider, ale goście dobrze się bronili. Defensywę Motoru sforsował dopiero w 72. minucie Alan Klimek, wyprowadzając GKS na prowadzenie 1:0 - po krótkim rozegraniu z rogu Mateusz Jajkowski wrzucił futbolówkę w pole karne, prosto na głowę Klimka. Gorąco było pod bramką lubawian także pięć minut później, ale strzał Rafała Kujawy trafił w słupek. W 84. minucie, po faulu na Mateuszu Jajkowskim sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był Arai Kentaro, ustalając wynik derbowego spotkania na 2:0 dla gospodarzy.

GKS Wikielec: Rutkowski - Sz. Jajkowski, Kacperek, M. Jajkowski, Preuss, Mulkevich, Żukowski, Rosoliński, Jackowski, Kentaro, Kujawa.

A już za tydzień, 12 listopada kolejne derby. Tym razem zmierzą się Jeziorak Iława i GKS Wikielec.

Derby powiatu w IV-lidze. GKS Wikielec podejmował zespół Motoru Lubawa.