wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2023, 10:27 komentarzy 3

(Fot. GKS Wikielec.)

GKS Wikielec stracił pierwsze punkty w rundzie rewanżowej. Podopieczni trenera Damiana Jarzembowskiego wiosną wyłącznie wygrywali - do wczoraj, gdy rewelacyjną zwycięską passę lidera przerwał wicelider.

W pomeczowym komentarzu "Gieksa" nie ukrywa niedosytu.

20. kolejka forBET IV ligi
Polonia Lidzbark Warmiński - GKS Wikielec 1:1 (1-0)
1:0 - Sergey Gurov (15')
1:1 - Vladislav Krasovskiy (85')

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po tym, jak do bramki GKS-u trafił Sergey Gurov. Lider też miał swoją okazję - w 6. minucie Piotr Kacperek nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Wikielec grał do końca i swoją szansę strzelecką wykorzystał w końcówce spotkania, gdy do wyrównania doprowadził Vladislav Krasovskiy. Ten sam zawodnik po chwili musiał opuścić boisko, bo otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie rywala. W tym spotkaniu posypały się też żółte kartki - zarówno dla zawodników drużyny gospodarzy, jak i gości.

- Niedosyt jest, bo z gry mieliśmy więcej, ale biorąc pod uwagę, że mieliśmy zarówno trochę pecha, jak i szczęścia - 1:1 z wiceliderem to niezły rezultat. Twierdza Lidzbark została obroniona, a licznie przybyli na stadion kibice na pewno mieli co oglądać. Po 20. kolejce forBET IV ligi utrzymujemy bezpieczną przewagę - skomentował to spotkanie GKS.

Warto dodać, że mecz z GKS-em w Lidzbarku okrzyknięto "wielkim wydarzeniem" i "hitem sezonu" - tak zapowiadał ten mecz gospodarz obiektu, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim. Natomiast Polonia podziękowała kibicom za liczną obecność - jak podał klub, mecz obejrzało około 800 osób.

GKS Wikielec: Rutkowski - Kacperek, Jajkowski, Jackowski (74' - Dąbrowski), Żukowski (46' - Klimek), Otręba, Grzybowski (58' - Kotarba), Rosoliński (71' - Filipczyk), Arai (74' - Krasovskiy), Jankowski, Kujawa.

Polonia Lidzbark Warmiński: Lechowid - Czarnota, Gurov, Rodzeński, Żuk (66' - Kmiolek), Szczerba, Bogdański (78' - Washino), Dziemidowicz, Maciążek (74' - Korzeniewski), Sobolewski, Karłowicz (74' - Oleszko).

Za tydzień GKS Wikielec zagra u siebie z Tęczą Biskupiec.

Konferencja po meczu MKS Polonia Lidzbark - GKS Wikielec.