wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2023, 17:03 komentarzy 35

Derby prawie zawsze rozpalają piłkarskie emocje. Dzisiaj na Sienkiewicza w Iławie kibice dopisali, pogoda i atmosfera również, tylko korzystnego dla iławian wyniku zabrakło do pełni szczęścia...

Gospodarz sobotniego spotkania, Jeziorak Iława, przed tym meczem zajmujący w ligowej tabeli 4. lokatę, podejmował ekipę Motoru Lubawa, plasującą się na 12. miejscu. I musiał uznać sportową wyższość rywala "zza miedzy".

Jeziorak, który w poprzedniej kolejce przegrał, a wcześniej zapisał na swoje konto serię remisów, nie przełamał dzisiaj słabej passy. Zadowoleni mogą być natomiast lubawianie, którzy na kilka dni przed meczem zapowiadali: "Nie idzie na swoim, pójdzie w gościach..."

1:4 - Szymon Modrzewski (81')

Pierwsza połowa derbowego pojedynku była w wykonaniu podopiecznych trenera Daniela Madeja bardzo słaba. Wykorzystali to rywale - w 41. minucie Kacper Nawrocki otworzył wynik spotkania, wyprowadzając gości na zasłużone prowadzenie.

Jeziorak zmobilizował się po przerwie. To był mocny początek drugiej połowy w wykonaniu iławian. I tak już w 49. minucie do wyrównania doprowadził Radosław Galas. Zawodnik biało-niebieskich dopadł do piłki wybitej przez piłkarza Motoru po strzale zza pola karnego Szramki. Iławianie długo się jednak nie cieszyli. Już w 53. minucie Motor znów był na prowadzeniu - tym razem po strzale Adama Kapusty.

Jeziorak miał jeszcze świetną okazję w 70 min. - Imamoto zagrał idealnie na głowę Kressina, ale ten w świetnej sytuacji posłał piłkę ponad poprzeczką. Nadzieje na odwrócenie losów spotkania pogrzebał rzut karny, który w 78. minucie zamienił na bramkę zawodnik Motoru Kacper Nawrocki. Ale goście i na tym nie poprzestali. Wynik spotkania ustalił dopiero, strzelając na 4:1 dla Motoru, Szymon Modrzewski. Iławianom sił, pomysłu i animuszu wystarczyło dzisiaj tylko na kilka minut drugiej połowy.

Jeziorak Iława: Włodarczyk - Kłosowski, Kressin, Bartkowski, Kuciński, Galas, Leszczenko, Sedlewski, Nastaj, Sagan, Szramka. Rezerwa: Urban - Banaszek, Górski, Igielski, Imamoto, Kruczkowski, Zieliński.

Motor Lubawa: Olejniczak - Zelmański, Tomkiewicz, Nawrocki, Szymański, Zasuwa, Wasiak, Kapusta, Sobótka P., Sobótka B., Ewertowski. Rezerwa: Szczepański - Zdunek, Krzywicki, Gerka, Modrzewski, Czerwonka, Kuczyński.

Jeziorak Iława przegrywa z Motorem Lubawa 1:4