wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 czerwca 2023, 11:32
Dziewczęca MDP przy OSP w Ławicach zajęła wysokie drugie miejsce. Gratulacje!

Dziewczęca MDP przy OSP w Ławicach zajęła wysokie drugie miejsce. Gratulacje! (Fot. OSP Ławice.)

18 czerwca 2023r. w Mrągowie odbyły się IX Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W zawodach wzięły udział 22 drużyny, w tym 13 drużyn chłopięcych i 9 drużyn dziewcząt.

Miło nam poinformować o sukcesach młodzieżowych drużyn z powiatów iławskiego i nowomiejskiego.

Po kilkugodzinnych emocjonujących zmaganiach wyłoniono zwycięzców.

W grupie MDP dziewczęcych:

• MDP OSP Brzozie Lubawskie (pow. nowomiejski) zajęło pierwsze miejsce,
  • zaś MDP OSP Ławice (pow. iławski) - miejsce drugie,
  • a MDP OSP Krotoszyny (pow. nowomiejski) uplasowało się na najniższym stopniu podium.

f

Z kolei w grupie MDP chłopięcych (lub mieszanych):

• MDP OSP Prątnica (pow. iławski) zajęła miejsce drugie, zaś MDP OSP Brzozie Lubawskie (pow. nowomiejski) - miejsce piąte.

f

Zwycięzcy zawodów – dziewczęta z MDP Brzozie Lubawskie oraz chłopcy z MDP Kalinowo – będą reprezentowali województwo warmińsko-mazurskie podczas Krajowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które zostaną rozegrane w dniach 23-25 sierpnia w Kalwarii Zebrzydowskiej (woj. małopolskie). Warto podkreślić, że obie drużyny obroniły tytuły mistrzów województwa zdobyte na poprzednich zawodach wojewódzkich MDP.

Gratulujemy młodym strażaczkom i strażakom!

Zdjęcia: OSP Ławice.