wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 sierpnia 2023, 18:44 komentarzy 3
Biało-niebiescy cieszą się z pierwszego w nowym sezonie zwycięstwa.

Biało-niebiescy cieszą się z pierwszego w nowym sezonie zwycięstwa. (Fot. Archiwum własne.)

Jest pierwsze w nowym sezonie forBET IV ligi zwycięstwo Jezioraka Iława!

Podopieczni trenera Daniela Madeja, grając przed własną publicznością, sięgnęli dzisiaj po swój pierwszy w nowym sezonie komplet punktów, pokonując Olimpię Olsztynek.

3. kolejka forBET IV ligi
Iława, 19 sierpnia
Jeziorak Iława - Olimpia Olsztynek 3-0 (1-0)
1:0 - Hubert Szramka (3', z rzutu karnego)
2:0 - Dawid Panek (61')
3:0 - Adrian Szantyr (90'+)

Początek nowego sezonu w wykonaniu Jezioraka Iława nie zachwycił kibiców. Najpierw nieudana inauguracja - przegrana 3-4 z Mamrami Giżycko, później zaś podział punktów po remisie 2-2 z Polonią Lidzbark Warmiński sprawiły, że przed sobotnim spotkaniem ekipa biało-niebieskich otwierała drugą dziesiątkę w IV-ligowej tabeli.

Natomiast dzisiejszy rywal iławian, Olimpia Olsztynek, znajdował się jeszcze trzy lokaty niżej po tym, jak przegrał swoje pierwsze ligowe mecze z DKS-em Dobre Miasto i Olimpią II Elbląg. Dziś obie drużyny, zarówno podopieczni trenera Daniela Madeja, jak i zespół szkoleniowca Michała Kraszewskiego, były głodne zwycięstwa i pierwszego kompletu punktów.

Sportowa wyższość była po stronie gospodarzy. Najpierw, już w pierwszych minutach meczu, Hubert Szramka zdobył gola z rzutu karnego. Na kolejne trafienie kibicom przyszło poczekać do drugiej połowy. Po zmianie stron, w 61. minucie, Dawid Panek wykorzystał posłane mu dokładne dośrodkowanie i wpakował piłkę do siatki rywala. Zwycięstwo Jezioraka podwyższył jeszcze na 3:0, strzelając w doliczonym czasie gry, Adrian Szantyr. To premierowy gol tego zawodnika w barwach iławskiego Jezioraka.

Jeziorak Iława: Włodarczyk, Kolcz, Turowski, Imamoto, Kressin, Kuciński, Sedlewski, Kwiatkowski, Banaszek, Panek, Szramka. Rezerwa: Staroń, Deredas, Kochalski, Szantyr, Wiśniewski.