wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2023, 08:27 komentarzy 8
To była naprawdę emocjonująca końcówka!

To była naprawdę emocjonująca końcówka! (Fot. GKS Wikielec.)

GKS Wikielec dopisał do swojego konta 3. zwycięstwo w tym sezonie III ligi. W rozegranym wczoraj przed własną publicznością meczu podopieczni trenera Damiana Jarzembowskiego pokonali 2-1 Legionovię Legionovo.

10. kolejka III ligi
GKS Wikielec - Legionovia Legionowo 2-1 (1-0)
1:0 - Oskar Kordykiewicz (42')
1:1 - Kacper Dudek (86')
2:1 - Michał Jankowski (88', z karnego)

- O wygraną wcale nie było łatwo i wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich minutach meczu - komentuje po spotkaniu "Gieksa".

Najpierw, jeszcze przed przerwą, prowadzenie dał zespołowi Oskar Kordykiewicz. W końcówce spotkania goście zdołali wyrównać za sprawą Kacpra Dudka i już wydawało się, że drużyny podzielą się punktami. Jednak po szybkiej akcji gospodarzy w polu karnym sfaulowany został Patryk Rosoliński, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Michał Jankowski.

Po wczorajszym zwycięstwie, trzecim w tym sezonie III ligi, GKS dopisał do swojego konta cenne trzy punkty. Teraz, po 10 meczach, ma ich łącznie 12 i zajmuje 9. lokatę w tabeli. Jednak większość spotkań 10. kolejki zostanie rozegrana dopiero dzisiaj.

GKS Wikielec: Rutkowski, Jajkowski, Krasouski, Jackowski, Jankowski, Szypulski (87' Licznerski), Filipczyk, Rosoliński, Kordykiewicz (87' Nowicki), Sobociński (79' Dąbrowski), Kalisz (69' Wacławski).

Legionovia Legionowo: Brudnicki, Waszkiewicz, Szwed (69' Mroczek), Papazjan, Barć (58' Zaklika), Wojdyga, Mitura, Schwartzman, Gibas, Koterwas (58' Dudek), Choroś.

W kolejnym meczu, 7 października, GKS Wikielec wybierze się na Podlasie. Rywalem zespołu z gminy Iława będzie tym razem Jagiellonia II Białystok.