Sport

wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2023, 20:20 komentarzy 6
Szczypiorniści Jezioraka Iława, tu przed domowym meczem z SMS-em I Kwidzyn

Szczypiorniści Jezioraka Iława, tu przed domowym meczem z SMS-em I Kwidzyn (Fot. Info Iława)

W rozegranym dzisiaj w Morągu finale Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce ręcznej Aqua-Instal Jeziorak Iława przegrał z miejscową Jedynką pięcioma bramkami. Iławianie odpadają z dalszych rozgrywek, a gospodarze przechodzą do fazy centralnej pucharowych zmagań.

Jedynka Kodo Morąg - Aqua-Instal Jeziorak Iława 36:31 (19:16)

JEZIORAK (kadra meczowa): Michał Pająk, Grzegorz Dudek, Mateusz Zakrzewski, Marcin Prorok - Jan Dembowski, Jakub Svandberg, Maciej Szymaniak, Jakub Minder, Szymon Dorada, Jakub Jaworski, Kamil Krieger, Aleksander Kondracki, Karol Cichocki, Patryk Dembowski, Paweł Malinski, Kacper Cichocki,

Zarówno Jedynka, jak i Jeziorak na co dzień grają w I lidze (grupa A), morążanie to beniaminek rozgrywek. W dotychczas rozegranych spotkaniach ligowych iławianie dwukrotnie wygrali, w tym m.in. z drużyną z Morąga właśnie. Jak dotąd, była to jedyna porażka zespołu trenera Krzysztofa Farjaszewskiego, w pozostałych trzech meczach odniósł zwycięstwa.

Liga ligą, dzisiaj stawką był za to Wojewódzki Puchar Polski, a wiadomo nie od dziś, że pojedynki pucharowe - tym bardziej w meczach derbowych - rządzą się często własnymi prawami.

Początek meczu był wyrównany: po 16 minutach gry na tablicy wyników było remis 8:8, po 19 minutach rezultat brzmiał 10:10. Od tego momentu gospodarze zaczęli uciekać iławianom, na przerwę schodząc z przewagą trzech bramek. Po zmianie stron Jedynka nie oddała prowadzenia, wygrywając ostatecznie pięcioma bramkami.

Zwycięzca dzisiejszego finału WPP zagra w fazie centralnej rozgrywek. W dalszym etapie dołączają drużyny z Ligi Centralnej oraz Orlen Superligi.