wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2023, 09:18 komentarzy 4

Najwięcej dla Jezioraka w meczu ze Spartą rzucił Karol Cichocki (9 bramek, tu akurat w wyskoku w trakcie spotkania z SMS-em I Kwidzyn, na zdjęciu także widoczny jego brat, Kacper) (Fot. Info Iława)

- Chcemy zmazać plamę po ostatniej porażce (...) w Pucharze Polski - mówił przed sobotnim meczem w Obornikach Karol Cichocki, czołowy zawodnik I-ligowego Aqua-Instal Jezioraka Iława. Cel został osiągnięty - drużyna grającego trenera Karola Kriegera wygrała na wyjeździe ze Spartą i kontynuuje serię ligowych zwycięstw.

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ:

Sparta Oborniki - Aqua-Instal Jeziorak Iława 32:34 (15:17)

JEZIORAK: Michał Pająk, Grzegorz Dudek, Mateusz Zakrzewski, Marcin Prorok - Kacper Cichocki 9, Paweł Malinski 5, Jakub Svandberg 4, Patryk Dembowski 4, Aleksander Kondracki 3, Karol Cichocki 3, Jan Dembowski 2, Jakub Minder 2, Jakub Jaworski 1, Kamil Krieger 1, Maciej Szymaniak,

W środę iławianie przegrali w Morągu w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski z miejscową Jedynką 36:31 (do przerwy 19:16). Jeziorak, po dwóch zwycięstwach na początku sezonu ligowego, został poczęstowany na pucharowym wyjeździe kubłem zimnej wody na głowę, jak to określił też przed wczorajszym meczem Paweł Malinski (podobnie jak Karol Cichocki, cytowany przez klubowe social media IKS), ale dodał też: - Jestem przekonany, że wpłynie to na nas pozytywnie.

Tak chyba właśnie się stało, iławianie zmotywowani porażką z Jedynką przywieźli z wyjazdu do Obornik trzy cenne punkty. W 2. minucie meczu gospodarze zdobyli bramkę na 1:0 i było to ich jedyne prowadzenie w tym pojedynku. Jeziorak wyrównał i zaczął odjeżdżać rywalowi, w pewnym momencie nawet na 6 trafień (7:13 w 19 minucie).

Druga połowa to już jednak wynik na styku. Sparta nie chciała łatwo oddać punktów, mecz przerodził się w wyścig bramka za bramkę, który ostatecznie wygrali szczypiorniści trenera Kamila Kriegera. Spotkanie zakończyło się identyczną przewagą bramkową iławian, jak pierwsza połowa (różnica dwóch trafień). Najwięcej dla gości rzucił - tradycyjnie - Karol Cichocki (9).

To trzecie zwycięstwo Aqua-Instal Jezioraka w sezonie 2023/24, na trzy rozegrane mecze. O kontynuację tej serii może być jednak ciężko w najbliższej, ligowej przyszłości, bowiem za tydzień do Iławy przyjedzie lider. Pojedynek z Gwardią Koszalin zaplanowany jest na niedzielę 22 października na godz. 16.30, dojdzie do niego w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Niepodległości 11b.