wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2023, 17:04 komentarzy 2

(Fot. Mateusz Partyga)

GKS Wikielec grał dzisiaj mecz z Olimpią Zambrów. Drużyna trenera Damiana Jarzembowskiego w spotkaniu 13. kolejki III ligi przegrała na wyjeździe aż 0:4.

III LIGA PIŁKARSKA:

Olimpia Zambrów – GKS Wikielec 4:0 (2:0)

1:0 – Adam Radecki (13), 2:0 - Jakub Jakimiuk (20), 3:0 - Denis Gojko (73), 4:0 - Kacper Głowicki (79)

WIKIELEC: Rutkowski – Kacperek, Otręba, Jackowski, Sobociński, Jajkowski (45 Krasouski), Kordykiewicz, Filipczyk (46 Dąbrowski), Wacławski, Rosoliński, Kalisz,

Zespół z gminy Iława zaliczył ostatnio dobrą serię, także w kontekście walki o utrzymanie w III lidze. „Gieksa” nie przegrała w pięciu poprzednich spotkaniach o punkty (3 wygrane, 2 remisy).

Dzisiaj zespołowi z Wikielca przyszło mierzyć się z ligową sąsiadką – Olimpia przed tą serią była o pozycję niżej, niż zajmujący 9. miejsce GKS. Po tej kolejce jest dokładnie odwrotnie, zespół z Zambrowa wyprzedził właśnie ekipę trenera Damiana Jarzembowskiego.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0, na listę strzelców wpisał się Adam Radecki oraz Jakub Jakimiuk. W przerwie w zespole GKS-u od razu nastąpiły dwie zmiany, na boisku pojawił się Bartosz Dąbrowski (za Eryka Filipczyka) oraz Vlad Krasouski (za Mateusza Jajkowskiego).

Po zmianie stron Olimpia dołożyła jeszcze dwa trafienia i ostatecznie wygrała aż 4:0. Dobra seria GKS-u została przerwana w pechową dla niej, jak się okazało, 13. kolejkę.

Dokładnie za tydzień (sobota 28.10) drużyna z Wikielca na swoim terenie zmierzy się z rezerwami Legii Warszawa.