wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2023, 12:35
Jeziorak w natarciu na bramkę Gwardii

Jeziorak w natarciu na bramkę Gwardii (Fot. Mateusz Partyga)

Tuż przed rozpoczęciem drugiej połowy wczorajszego meczu I ligi piłki ręcznej Aqua-Instal Jeziorak Iława – E.LINK Gwardia Koszalin w korytarzu hali miejskiej spotkaliśmy Kamila Kriegera. Na nasze słowa, że dobrze to na razie wygląda (był remis 10:10), grający trener iławian odpowiedział tylko: „Przed nami jeszcze pół godziny gry, to bardzo dużo czasu”.

Szkoleniowiec Jezioraka miał świadomość, że druga połowa pojedynku z niepokonanym dotychczas liderem I ligi może być bardzo trudną przeprawą. Trudniejszą niż pierwsza, która zakończyła się remisem. Tymczasem po zmianie stron to gospodarze nadawali ton boiskowym wydarzeniom i mimo faktu, że sprawa wygranej była nierozstrzygnięta praktycznie do ostatnich sekund, to na pewno nie można mówić, że iławianie nie zasłużyli na wygraną. Zasłużyli jak najbardziej!

Aqua-Instal Jeziorak zaliczył wczoraj czwartą z rzędu wygraną w sezonie ligowym 2023/24, tym samym przerywając serię (pięciu) zwycięstw zespołu z Koszalina. Tuż po meczu przy linii bocznej boiska hali miejskiej w Iławie ustawiła się bardzo długa kolejka chętnych kibiców, którzy koniecznie chcieli przybić piątkę wygranym. A jeszcze wcześniej, w przerwie meczu miała miejsce bardzo miła uroczystość związana z nestorami iławskiego szczypiorniaka (trzykrotni z rzędu mistrzowie dawnego woj. olsztyńskiego w latach 1973-75), których nie zabrakło tego dnia na meczu. To jednak temat na zupełnie oddzielny artykuł...

Poniżej zdjęcia z meczu (relację zamieściliśmy wczoraj na naszym portalu), aktualna tabela I ligi oraz wideo z samej końcówki spotkania Aqua-Instal Jeziorak Iława - E.LINK Gwardia Koszalin.

Zdjęcia z meczu I ligi piłki ręcznej: Aqua-Instal Jeziorak Iława - E.LINK Gwardia Koszalin (fot. Mateusz Partyga / Info Iława)