Sport

wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2023, 16:18 komentarzy 19
Początek meczu Znicz - Jeziorak

Początek meczu Znicz - Jeziorak (Fot. Czytelnik portalu Info Iława)

W zakończonym przed chwilą meczu 13. kolejki piłkarskiej IV ligi iławski Jeziorak przegrał na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska, choć po pierwszej połowie to goście prowadzili po golu Huberta Szramki.

IV LIGA PIŁKARSKA:

Znicz Biała Piska – Jeziorak Iława 3:1 (0:1)

JEZIORAK (skład wyjściowy): Włodarczyk - Kłosowski, Kolcz, Sedlewski, Imamoto, Galas, Ogrodowski, Deredas, Panek, Szulc, Szramka,

Iławianie notują właśnie bardzo słabą serię. Brak kompletu punktów w Białej Piskiej oznacza, że Jeziorak nie wygrał od pięciu ligowych meczów z rzędu! Tym razem iławianom pech zaczął towarzyszyć już w drodze na spotkanie ze Zniczem.

Autokar, którym drużyna trenera Jarosława Chodowca jechała na spotkanie IV ligi, w czasie podróży do Białej Piskiej uległ awarii. Ostatecznie Jeziorak dojechał na miejsce, szkoleniowiec przedmeczową odprawę przeprowadził w pojeździe, w trakcie jazdy, a sam pojedynek rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem.

Znicz to lider IV ligi, jednak dzisiaj niespodziewanie to goście, którzy przed tą serią zajmowali dopiero 11. miejsce w tabeli, wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy (40 minuta) Radosław Galas przeprowadził akcję prawą stroną boiska, a następnie wyłożył piłkę Hubertowi Szramce, który dopełnił formalności. Po pierwszej połowie Jeziorak wygrywał 1:0 i przeważał w tej części meczu.

W drugiej połowie gospodarze przechylili szalę wygranej na swoją korzyść i to dość wyraźnie. W 63 minucie doprowadzili do remisu, w 77 podwyższyli na 2:1, a w 85 minucie ustalili wynik końcowy. Od momentu zdobycia swojego pierwszego gola, Znicz przejął inicjatywę w tym spotkaniu.

Za tydzień Jeziorak zagra na swoim terenie z rezerwami Stomilu Olsztyn.