wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2023, 16:52
Orka Iława grała dzisiaj na wyjeździe z Rosiem Pisz

Orka Iława grała dzisiaj na wyjeździe z Rosiem Pisz (Fot. Łukasz Szymański)

Niestety, bez wygranej w rozgrywkach ligowych pozostają - póki co - koszykarze klubu z Iławy. W zakończonym przed chwilą spotkaniu Orka przegrała na wyjeździe z Rosiem Pisz.

III LIGA KOSZYKÓWKI:

Roś Pisz - Orka Iława Basketball 87:78 (20:17, 26:24, 13:16, 28:21)

Dla zespołu z Iławy to drugie spotkanie w sezonie 2023/24 - w inauguracyjnym pojedynku Orka przegrała na swoim terenie z Politechniką Gdańską-Akademią Gortata 48:78.

Dzisiaj drużyna grającego trenera Piotra Rynkowskiego wybrała się na wyjazdowy mecz z Rosiem Pisz. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 20:17. - Wyrównana gra, oba zespoły były na minimalnym prowadzeniu, a przewagę Roś zrobił w samej końcówce, po akcji Mateusza Bessmana 2+1 - relacjonuje obecny na meczu w Piszu dziennikarz Łukasz Szymański.

- Po drugiej kwarcie Roś prowadził 46:41. Gospodarze trafili kilka razy za 3 punkty, a Orkę w grze utrzymywał Jakub Zastawny, który w tej kwarcie zdobył kilkanaście punktów - dodaje Szymański.

Trzecią kwartę iławianie zapisali na swoją korzyść. Goście w pierwszej minucie po przerwie odrobili aż 5 punktów, ale potem skuteczność - i to w obu zespołach - znacznie się pogorszyła. Orka na dwie minuty przed końcem tej partii miała nawet dwa punkty przewagi nad Rosiem.

Ostatecznie jednak iławianom nie udało się dogonić gospodarzy, mecz zakończył się wynikiem 87:78.

- Roś zaczął czwartą kwartę od 9:0 i cały czas kontrolował przewagę. Orka praktycznie zagrała w 6-7 zawodników. Nie forsowali tempa, ale pokazali się z dobrej strony. Bardzo dobry mecz Zastawnego, Markowskiego i Rynkowskiego - ocenia Szymański.

Za tydzień, w niedzielę 5 listopada o 15.00, Orka zagra na swoim terenie z Trójeczką Olsztyn.