wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2023, 18:31 komentarzy 1

(Fot. Mateusz Partyga)

Mimo przewagi przez większość spotkania i dużego prowadzenia, grająca w I lidze drużyna piłki ręcznej z Iławy przegrała dzisiaj na swoim terenie z Tytanami Wejherowo i straciła możliwość awansu, przynajmniej teraz, na pierwsze miejsce w tabeli.

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ:

Aqua-Instal Jeziorak Iława – Tytani Wejherowo 29:32 (17:14)

Tydzień temu na swoim terenie Jeziorak po bardzo dobrym i niezwykle emocjonującym pojedynku pokonał lidera I ligi, E.LINK Gwardię Koszalin. Dla gości była to pierwsza porażka w sezonie. Dzisiaj przed szansą na wskoczenie na fotel stanął z kolei zespół z Iławy. I tak jak Gwardia w poprzednią niedzielę – przegrał po raz pierwszy w rozgrywkach 2023/24.

Drużyna grającego trenera Kamila Kriegera prowadziła przez zdecydowaną większość meczu, w pewnym momencie różnica wynosiła aż 8 bramek. W trakcie drugiej połowy poważnej kontuzji nabawił się Kacper Cichocki. Zawodnik iławskiej ekipy został ostatecznie przetransportowany do szpitala. Od tego momentu gra gospodarzy siadła, a rywale zaczęli się rozpędzać.

Dość powiedzieć, że Aqua-Instal Jeziorak przez 10 minut nie potrafił pokonać bramkarza z Wejherowa! W ten sposób iławianie w meczu prawie wygranym doznali porażki.

Na weekend 11-12 listopada zespół z Iławy ma zaplanowany wyjazdowy pojedynek z Bodegą Grudziądz.