wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 listopada 2023, 14:58 komentarzy 4

(Fot. Mateusz Partyga)

W spotkaniu kończącym rundę jesienną sezonu 2023/24 piłkarze Jezioraka grali dzisiaj na wyjeździe z Mrągowią. Dla iławian nie była to udana eskapada na wschód województwa warmińsko-mazurskiego.

IV LIGA PIŁKARSKA:

Mrągowia Mrągowo – Jeziorak Iława 4:1 (1:0)

1:0 – Kacper Kłosowski (25, sam.), 2:0 – (52), 3:0 – (65), 3:1 – Sedlewski (81), 4:1 – (90),

JEZIORAK (skład wyjściowy): Włodarczyk - Kłosowski, Kolcz, Imamoto, Wiśniewski, Sedlewski, Ogrodowski, Deredas, Cieślikowski, Panek, Szramka,

Siedem meczów, pięć porażek, remis i tylko jedna wygrana – to bilans zespołu Jezioraka od momentu, gdy drużynę przejął Jarosław Chodowiec. Dla porównania – pod trenerską wodzą Daniela Madeja IV-ligowiec z Iławy zdobył 11 punktów w ośmiu pojedynkach.

Tak czy inaczej, klub z ul. Sienkiewicza ma obecnie zaledwie 15 oczek na koncie, przerwę między rundami przezimuje na 11. miejscu i realnie zagląda mu w oczy wizja walki, już na wiosnę, o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej.

Po pierwszej połowie dzisiejszego meczu gospodarze prowadzili jedną bramką, ale jej „zdobywcą” był akurat zawodnik Jezioraka, Kacper Kłosowski, który próbując desperacko ratować sytuację pod własną bramką niefartownie wpakował do niej piłkę.

Po zmianie stron Mrągowia zdobyła jeszcze dwa gole, gospodarze nie mieli jednak aż tak dużej przewagi, jakby wskazywał na to wynik. W 81 minucie nadzieję na choćby remis dał gościom gol Tomasza Sedlewskiego (ładna asysta Błażeja Turowskiego), jednak ostatnie słowo (i bramka) i tak należało do miejscowych, którzy wygrali 4:1.