wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 grudnia 2023, 17:21 komentarzy 1

(Fot. Mateusz Partyga)

W rozegranym dzisiaj meczu 11. kolejki I ligi piłki ręcznej szczypiorniści Aqua-Instal Jezioraka grali na wyjeździe z Akademikami z Bydgoszczy. Znamy wynik tej rywalizacji.

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ:

Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz - Aqua-Instal Jeziorak Iława 36:43 (15:21)

Zespół grającego trenera Kamila Kriegera jest ostatnio w gazie – Jeziorak przed dzisiejszą wyprawą do Bydgoszczy wygrał siedem meczów w sezonie 2023/24, w tym trzy ostatnie z rzędu. W wyjazdowym pojedynku 11. kolejki z Akademikami też był teoretycznie faworytem, jednak - jak już nie raz wspominaliśmy - w tej lidze ciężko przewidzieć wynik końcowy.

Iławianie od początku nadawali ton boiskowym wydarzeniom - po 12 minutach gry prowadzili już pięcioma bramkami (5:10). Aqua-Instal Jeziorak powiększył jeszcze przewagę, na przerwę schodził z sześcioma trafieniami różnicy na plus.

Po zmianie stron dystans ten był utrzymywany, np. w 45 minucie zespół Kamila Kriegera prowadził siedmioma bramkami (24:31) i też z taką różnicą zakończył się ten pojedynek. Wynik ostateczny to 36:43 dla gości. Drużyna znad Jezioraka wygrała tym samym ósmy mecz w rozgrywkach, a czwarty z rzędu.

W najbliższy wtorek (12 grudnia) Jeziorak rozegra ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Na swoim terenie (hala sportowo-widowiskowa przy ul. Niepodległości 11b) w derbowym pojedynku zmierzy się ze Szczypiorniakiem Olsztyn. Początek spotkania o godzinie 19.30.