wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 grudnia 2023, 12:31 komentarzy 2
Futsalowy Constract Lubawa zwyciężył w aż 3 kategoriach plebiscytu WMZPN

Futsalowy Constract Lubawa zwyciężył w aż 3 kategoriach plebiscytu WMZPN (Fot. archiwum KS Constract Lubawa)

W Mrągowie odbyła się Piłkarska Gala Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, podczas której nagrodzono laureatów plebiscytu w 20 kategoriach. W czterech z nich wygrali przedstawiciele powiatu iławskiego, z czego aż trzy nagrody za pierwsze miejsce powędrowały do futsalowego Constractu Lubawa.

Mistrz Polski w futsalu, uczestnik Elite Round aktualnej futsalowej Ligi Mistrzów, zwyciężył w kategoriach: Piłkarz Roku – Pedrinho, Trener Roku – Dawid Grubalski oraz Drużyna Roku 2023. Z kolei GKS Wikielec wygrał w kat. Klubowy Marketing Roku 2023.

To właśnie na gkswikielec.pl czytamy:

„Uroczysta gala Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej po raz kolejny odbyła się w Hotelu Mrągowo Resort & Spa. Głównym elementem wydarzenia było rozstrzygnięcie dorocznego plebiscytu i wyłonienie zwycięzców w 20 kategoriach. Oprócz tego rozlosowano pary 1/8 finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski (GKS Wikielec trafił na Mamry Giżycko, do spotkania dojdzie 20 marca 2024 – przyp. red).

Samo głosowanie odbywało się trójtorowo:

- fani w głosowaniu na Facebooku WMZPN

- kluby i działacze za pośrednictwem dedykowanych formularzy

- przedstawiciele i pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej

W każdym etapie głosowania nominowani mogli otrzymać maksymalnie 6 punktów, a więc po zsumowaniu do zdobycia była maksymalnie liczba 18 punktów.”

Reprezentantów klubów z powiatu iławskiego nie brakowało także na pozycjach numer 2 i 3 w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zajął np. Damian Jarzembowski, trener III-ligowego GKS-u Wikielec, który wygrał w zeszłorocznym plebiscycie. Tuż na początku głosowania za rok 2023 Jarzembowski za pomocą social mediów przekazał, że swoje głosy oddaje Dawidowi Grubalskiemu, koledze nie tylko po fachu.

- analogicznie było w kat. Trener: Damian Jarzembowski, jak już wiemy, był drugi (przypomnijmy – wygrał Dawid Grubalski),

- identycznie jak Piotr Kacperek w kat. Piłkarz Roku, tuż za Pedrinho z Constractu.

Poniżej podajemy wszystkie wyniki w formie grafik w galerii zdjęciowej. Grafiki pochodzą z WMZPN.