wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2024, 11:06 komentarzy 7
Przerwa - trener Damian Jarzembowski przekazuje wskazówki swojej drużynie

Przerwa - trener Damian Jarzembowski przekazuje wskazówki swojej drużynie (Fot. GKS Wikielec)

Na zakończenie tygodnia inaugurującego okres przygotowawczy do rundy wiosennej, III-ligowy GKS Wikielec rozegrał pierwszy test-mecz. W Toruniu, na sztucznym boisku pod balonem, zespół trenera Damiana Jarzembowskiego zmierzył się z miejscową Elaną, grającą na co dzień także w III lidze.

Sparing:

Elana Toruń - GKS Wikielec 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

0:1 - Szypulski (15), 0:2 - Kordykiewicz (65), 1:2 - Rożnowski (68), 1:3 - Szmydt (72), 1:4 - Kordykiewicz (76), 2:4 - zawodnik testowany (79), 2:5 - Sobotka (107),

W 30. minucie Elana Toruń nie wykorzystała rzutu karnego. Zawodnik rywali trafił w poprzeczkę.

GKS, cała kadra meczowa: Rutkowski, Leszczyński - Kacperek, Jackowski, Krasouski, Bojar, Otręba, Szypulski, Jankowski, Rosoliński, Kalisz, Sobociński, Licznerski, Kordykiewicz, Kirss, Szmydt, Kuciński, Sobotka,

„To był szybki, momentami ostry mecz, w którym dużo się działo. W obronie byliśmy skoncentrowani, a z przodu kreatywni i przede wszystkim skuteczni. Ostatecznie pokonaliśmy wicelidera III ligi gr. II Elanę Toruń 5:2.

Do Torunia z przyczyn osobistych nie pojechali Mateusz Jajkowski oraz Bartosz Dąbrowski. Mecz rozegrany został w systemie 3x40 minut. W kolejnym sparingu, w sobotę 20 stycznia, GKS Wikielec zagra na wyjeździe z III-ligowym KP Starogard. Mecz odbędzie się na boisku rywala, początek o godz. 11:00.- czytamy na stronie internetowej Gminnego Klubu Sportowego z Wikielca.

Poniżej na nagraniu wideo trener Damian Jarzembowski podsumowuje sparing z Elaną (źródło nagrania: WikielecTV).