wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 stycznia 2024, 13:52 komentarzy 1
Drużyna GKS Wikielec w trakcie przedmeczowej odprawy w Starogardzie Gdańskim

Drużyna GKS Wikielec w trakcie przedmeczowej odprawy w Starogardzie Gdańskim (Fot. GKS Wikielec)

Niejeden trener dwa zwycięstwa w zimowych sparingach zamieniłby chętnie na jedną wygraną w lidze. Nie zmienia to jednak faktu, że forma GKS-u Wikielec, którego wiosną czeka walka o utrzymanie w III lidze, na początku okresu przygotowawczego może być budująca i dająca nadzieję na szybkie osiągnięcie tego celu.

SPARING:

KP Starogard Gdański - GKS Wikielec 1:5 (0:3)

GKS, cała kadra meczowa: Rutkowski, Leszczyński - Kacperek, Jajkowski, Krasouski, Jankowski, Otręba, Szypulski, Rosoliński, Sobociński, Kordykiewicz, Szmydt, Kalisz, Dąbrowski, Licznerski, Sobotka, Kuciński, Kirss,

W poprzednią sobotę drużyna trenera Damiana Jarzembowskiego pokonała na wyjeździe toruńską Elanę 5:2. Teraz także zaaplikowała rywalom pięć goli, przeciwnikiem był również III-ligowy KP Starogard Gdański.

W relacji zamieszczonej na gkswikielec.pl czytamy:

W bardzo trudnych warunkach obfitujących w śnieg i silny wiatr pokonaliśmy KP Starogard 5:1 (3:0). Prowadzenie w 23. minucie dał nam Mateusz Szmydt, który wykorzystał błąd zawodnika rywali, przejął piłkę i precyzyjnym strzałem zza pola karnego posłał futbolówkę w dalszy róg bramki gospodarzy. W 30. minucie na 2:0 podwyższył Hubert Otręba - gola zdobył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Jajkowskiego. Już w 34. minucie było 3:0. Bramkę zdobył Oskar Kordykiewicz, a asystował mu Sebastian Szypulski.

Na 4:0 w 57. minucie podwyższył Mateusz Sobotka wykorzystując podanie Michała Jankowskiego. Gol na 5:0 dla nas padł w 77. minucie po dośrodkowaniu wspomnianego Sobotki. Nasz zawodnik dograł mocną piłkę wzdłuż linii końcowej boiska, a bramkarz gości przypadkiem wbił ją sobie do bramki. Goście honorowe trafienie zaliczyli w 83. minucie.

Do Starogardu nie pojechali: Jakub Bojar (drobny uraz) oraz Mateusz Jackowski (sprawy prywatne).”

W kolejną sobotę (27.01) GKS jedzie do Rypina, gdzie zagra dwa sparingi w wymiarze 2 x 30 minut. Zespół trenera Damiana Jarzembowskiego zmierzy się z IV-ligowymi: Lechem Rypin i Tłuchowią Tłuchowo. Poniżej wideo-nagranie z podsumowaniem spotkania, komentuje szkoleniowiec Gieksy (źródło nagrania: WikielecTV). Szkoleniowiec dość krytycznie ocenia grę swojej drużyny, chodzi zwłaszcza o pewien fragment sparingu z KP. Posłuchajcie.