ZDZ

Sport

wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lutego 2024, 10:07 komentarzy 28

Maciej Banaszek w przerwie sobotniego sparingu, już w barwach Ossy Biskupiec Pom. (Fot. Mateusz Partyga)

Potwierdziły się, już oficjalnie, nasze informacje z końca listopada poprzedniego roku, mówiące o tym, że z drużyny IV-ligowego Jezioraka Iława odejdzie Maciej Banaszek. Piłkarz został właśnie wypożyczony do Ossy Biskupiec Pomorski, występującej na co dzień w klasie okręgowej.

W sobotę Jeziorak grał w Iławie dwa sparingi – w jednym z nich sprawdzał się z Ossą Biskupiec Pomorski, której trenerem jest obecnie wychowanek IKS, Remigiusz Sobociński. Więcej na temat tego spotkania tutaj: Jeziorak sparował z Unią i Ossą. Znamy wyniki, mamy zdjęcia

Ossa wygrała 3:2, a jedną z bramek dla gości zdobył Maciej Banaszek, który jeszcze nie tak dawno reprezentował barwy klubu z ul. Sienkiewicza. Jak zapowiadaliśmy 30 listopada 2023 w artykule „Z Jezioraka chce odejść kilku ważnych piłkarzy”, ofensywny zawodnik dysponujący mocnym uderzeniem z dystansu i dobrą techniką już wówczas podjął decyzję o odejściu z „J”.

- Czas poszukać szczęścia gdzie indziej

– mówił nam wtedy piłkarz pochodzący z Krotoszyn.

Banaszek w meczu ligowym z Mazurem Ełk, 9 września, doznał kontuzji w okolicach stawu skokowego (przerwanie więzadła piszczelowo-strzałkowego). Po powrocie do zdrowia będzie reprezentował już inne barwy. Przypomnijmy: Banaszek to wychowanek IKS.

O wypożyczeniu zawodnika poinformował już oficjalnie Jeziorak:

„Podczas piłkarskiej wiosny nie zobaczymy w barwach iławskiego zespołu Macieja Banaszka. 21-letni pomocnik został wypożyczony do Ossy Biskupiec.

Z pewnością kibice Jezioraka byli zaskoczeni faktem, że podczas sobotniego sparingu Jezioraka II Iława z Ossą Biskupiec, w barwach zespołu z ligi okręgowej zagrał Maciej Banaszek. 21-letni pomocnik został wypożyczony do klubu z Biskupca Pomorskiego do końca sezonu. „Banan” w obecnym sezonie w związku z kontuzją rozegrał sześć spotkań w forBET IV lidze, zdobywając jednego gola. Na IV-ligowym szlaku w sezonie 2023/2024 spędził 479 minut i 127 minut w Wojewódzkim Pucharze Polski.

W barwach pierwszej drużyny Jezioraka Banaszek zagrał w 71 spotkaniach. Na boiskach forBET IV ligi pojawił się 66-krotnie, spędzając na nich 3585 minut, zdobywając jedenaście goli. W meczach Wojewódzkiego Puchar Polski zagrał w pięciu spotkaniach, w których rozegrał 498 minut.”