Sport

wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 marca 2024, 12:43 komentarzy 3

Jako pierwszy gola dla GKS-u Wikielec w meczu ze Świtem zdobył Maddox Sobociński (przy piłce) (Fot. Mateusz Partyga)

Od 18 listopada 2023 roku do dziś trwała ligowa przerwa GKS-u Wikielec. W końcu jednak, po ponad trzech miesiącach oczekiwań, drużyna trenera Damiana Jarzembowskiego rozegrała pojedynek, którego stawką były III-ligowe punkty.

III LIGA PIŁKARSKA:

GKS Wikielec – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:1 (1:1)

0:1 - Wiśniewski (5), 1:1 - Sobociński (13), 2:1, 3:1 - Kalisz (67, 84), 4:1 - Jajkowski

GKS WIKIELEC (skład wyjściowy): Rutkowski - Jajkowski, Kacperek, Jackowski, Jankowski, Otręba, Szypulski, Rosoliński, Kordykiewicz, Sobociński, Szmydt,

Zremisowane (1:1) wyjazdowe spotkanie z Concordią Elbląg było ostatnim ligowym meczem rozegranym przez Gieksę z Wikielca. Głód ligowej gry był w zespole z gminy Iława duży, a podsycany też był zimowymi wzmocnieniami. Trener Damian Jarzembowski w ostatniej naszej publikacji przyznał, że: "To najsilniejszy GKS Wikielec, jaki dotychczas prowadziłem"

W linku powyżej cały artykuł o tym, jak obecnie zespół widzi szkoleniowiec Jarzembowski, który jednak zaznaczał wówczas, że właściwa weryfikacja formy i potencjału drużyny GKS to nie zimowe sparingi, tylko mecze o stawkę – zarówno ligową, jak i pucharową.

Dzisiaj drużyna z Wikielca miała pierwszy test. Na swoim terenie grała ze Świtem Nowy Dwór Maz., który po rundzie jesiennej zajmował 5. miejsce (Gminny Klub Sportowy po pierwszej części sezonu był 12. w klasyfikacji). W meczu rundy jesiennej zespół z Mazowsza był górą i wygrał u siebie 3:1.

Goście, którzy - patrząc w tabelę - mogli uchodzić za faworytów do wygrania dzisiejszego meczu, groźnie zaatakowali jako pierwsi i już w 5. minucie pokonali bramkarza GKS, Pawła Rutkowskiego. Piękne dośrodkowanie na gola zamienił, po uderzeniu z pierwszej piłki, Kamil Wiśniewski.

To zwiastowało trudną przeprawę dla gospodarzy, na szczęście już dziesięć minut później było 1:1. Na listę strzelców wpisał się Maddox Sobociński. Ten sam piłkarz mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie jeszcze w trakcie pierwszej połowy, jednak nie trafił czysto "z nożyc" piłki dorzuconej z boku boiska przez Mateusza Jajkowskiego.

Tuż po przerwie nastąpiła zmiana - kontuzjowanego Oskara Kordykiewicza zastąpił Dawid Kalisz. I się zaczęło! Napastnik ten zdobył dwa gole z rzędu, a wynik ostatecznie ustalił Mateusz Jajkowski. Wychowanek GKS-u po raz kolejny błysnął niezwykle skutecznym wykonywaniem stałych fragmentów gry, w tym przypadku - rzutów rożnych.

Mateusz Jajkowski po raz drugi w tym sezonie zdobył bramkę bezpośrednio po uderzeniu z rzutu rożnego!

Pojedynek zakończył się wynikiem 4:1. To bardzo ważne trzy punkty dla drużyny trenera Damiana Jarzembowskiego, w kontekście jak najszybszego zagwarantowania sobie utrzymania w III lidze.

>> Marzec jest dla GKS-u bardzo pracowity. Już w najbliższą środę (6.03) rozegra zaległe z jesieni 2023 spotkanie ligowe z Mławianką Mława (wyjazd), a w kolejny weekend drużynę trenera Damiana Jarzembowskiego czeka podróż na pojedynek z Pilicą Białobrzegi (też liga).

Trzeba pamiętać również o pucharowym meczu 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z Mamrami Giżycko (też w gościach), do którego dojdzie w środę 20 marca.

Większość pojedynków 1/8 finału WPP zostało rozegranych właśnie dzisiaj, wyniki TUTAJ.