Jest wygrana - jest radocha! Szczypiorniści Jezioraka po meczu z Tytanami

Jest wygrana - jest radocha! Szczypiorniści Jezioraka po meczu z Tytanami (Fot. arch. Aqua-Instal Jeziorak Iława)

Niezwykle zacięty przebieg miał wczorajszy mecz I ligi piłki ręcznej. Ostatecznie, gonitwa Aqua-Instal Jezioraka Iława dała rezultat w postaci wyjazdowego zwycięstwa nad Tytanami Wejherowo. Dla zespołu grającego trenera Kamila Kriegera to ósma wygrana z rzędu!

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ:

Tytani Wejherowo – Aqua-Instal Jeziorak Iława 34:36 (19:16)

AQUA-INSTAL JEZIORAK: Pająk, Prorok – Klinger 7, Malinski 6, Cichocki Karol 5, Jaworski 5, Kondracki 4, Jadanowski 4, Dembowski J. 3, Krieger 1, Svanberg 1, Dembowski P.,

Wygrywamy HORROR! Przepiękny spektakl, pełne trybuny, głośny doping. Wygrywamy 36:34 z Tytani Wejherowo. Dziękujemy kibicom za przybycie. Dodajecie nam energii

– informacja podana wczoraj przez Jeziorak w social mediach w pełni oddaje to, co działo się w Wejherowie.

Przypomnijmy: Aqua-Instal Jeziorak w 14. wcześniej rozegranych meczach przegrał tylko 2. razy – z MKS Grudziądz oraz właśnie z Tytanami, i to w Iławie. Wiadomo było zatem, że rewanż w Wejherowie zapowiada się jako jedno z najtrudniejszych spotkań w całym sezonie (zresztą, mało w I lidze meczów łatwych). I tak też było, tyle że horror zakończył się szczęśliwie dla drużyny grającego trenera Kamila Kriegera!

Iławianie jako pierwsi zdobyli wczoraj bramkę, jednak w miarę upływu czasu gospodarze budowali coraz większą przewagę. W pewnym momencie pierwszej połowy wynosiła ona aż 6. bramek różnicy (13:7). Na przerwę oba zespoły schodziły przy trzybramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Po zmianie stron Jeziorak odpalił dodatkowe siły. Z każdą minutą doganiał rywali, by w 39. minucie doprowadzić do remisu. Potem nastąpił ciąg dalszy wspomnianego wcześniej horroru, czyli wielkie emocje i gra „bramka za bramkę”. Ostatecznie, wygrali iławianie. Najwięcej dla Jezioraka rzucił Tomasz Klinger (7), który wczoraj zarobił też... czerwoną kartkę.

W 18. kolejce I ligi Aqua-Instal Jeziorak zagra na swoim terenie ze Spartą Oborniki (sobota 9 marca, godz. 17.30).